Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçilere 119 milyon 106 bin liralık destek ödemesi Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçilere 119 milyon 106 bin liralık destek ödemesi

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde dün akşam saat Saat 22.15 sıralarında başlayan anız ve örtü yangın Mardin'in Mazıdağı ilçesine kadar ilerlemişti. 

Bakanlık Açıkladı Diyarbakır Mardin Yangınında Can Kaybı Sayısı Yükseldi (1)

İtfaiye ekipleri va vatandaşların mücadelesi sonucu söndürülen yangın sonrasında Sağlık Bakanı Koca, can kayıpları ve yaralıların olduğunu açıklanmıştı. Bakan Koca'nın gece saatlerinde yaptığı açıklamaya göre, yangında 5 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır olmak üzere 44 kişide yaralandı.

SAYI YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Koca'nın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, yangında hayatını kaybedenlerin ve yaralanların sayısında artış oldu. Bakan Koca'nın açıklamasına göre, yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi. Ayrıca, 78 kişi de yangından etkilendi ve hastanelerde tedavi altına alındı. Bu kişilerden 5'inin durumu ağır olup yoğun bakımda tedavi gördüğü, 4 kişinin ise entübe edildiği belirtildi. Şanlıurfa'da da 1 hasta entübe olarak tedavi görüyor.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bölgede soğutma çalışmalarının hala devam ettiğini belirten Koca, Yangınlar sebebi ile olay yerlerine Diyarbakır’dan 24 Ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin’den 15 Ambulans ve 4 UMKE Timi'nin görevlendirildiğini bildirdi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ