Dicle Elektrik, Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çıkan yangına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır Mardin Yangınına Ilişkin Elektrik Firmasından Açıklama (1)

Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçilere 119 milyon 106 bin liralık destek ödemesi Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçilere 119 milyon 106 bin liralık destek ödemesi

"ELEKTRİK İLETİM HATLARINDAN KAYNAKLI DEĞİL"

Şirket yetkilileri, bazı medya organlarında yangının elektrik kaynaklı olduğu iddialarına yönelik bir açıklama yaptı. Elektrik firması yetkilileri, bazı medya organlarında yangının elektrik kaynaklı olduğu iddialarının yer aldığını ancak, yaptıkları detaylı incelemeler sonucunda yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirtti.

"ELEKTRİK İLETİM HATLARI YANGIN BÖLGESİNDEN GEÇMİYOR"

Yangının meydana geldiği ilk anda Dicle Elektrik ekibinin sahada inceleme başlattığını ve yapılan tespitlere göre, söz konusu bazı bölgelerdeki elektrik iletim hatlarının, yangının meydana geldiği bölgelerden geçmediğini vurgulayan şirket yetkilileri, ilgili kamu birimleriyle iş birliği içinde tespit çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı. Herhangi bir yeni bulgu elde ettiklerinde ise bu bilgileri yetkili birimlerle paylaşacaklarını ifade ettiler.

Kaynak: İHA