Yenimahalle İlçe müftülüğü tarafından hazırlanan bu etkinlikte de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş konuşma yaptı.

Başkan Erbaş yaptığı konuşmada, ‘’ Bunu, Peygamber Efendimizin ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenenler ve öğretenlerinizdir.’ hadis-i şerifine dayanarak söylüyorum. En hayırlı işi yapanların merasimi de en hayırlı merasimdir. En hayırlılar burada. Kuran’ı öğrenenler, öğretenler, hocalarımız burada. En hayırlı işi yapanların inşallah ahirette onların şefaatinden istifade edecek anneleri, babaları burada" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Yenimahalle’de Merasime Katıldı 2

Başkan Çepur, esnafın kredi faizlerine tepki gösterdi Başkan Çepur, esnafın kredi faizlerine tepki gösterdi

Hafız'ın, Allah’ın Esma-i Hüsna'sından birisi olduğunu belirten Erbaş, "Ne güzel bir unvana sahip hafızlarımız. Ömürleri boyunca Yüce Rabbimizin Esma-i Hüsna'sından birisini taşıyacaklar. Bu ne büyük bir lütuftur, bu ne büyük bir nimettir, elhamdülillah" ifadelerini kullandı.
Allah Teala’nın Kur’an-ı Kerim’i kıyamete kadar koruyacağına işaret eden Erbaş, "Cenab-ı Hakk’ın Kur’an-ı Kerim’i koruma vasıtalarından en önemlisi, onu hıfz etmektir. İşte hafızlarımız. Kur’an’ın kıyamete kadar korunmasının en önemli vesilesi, en önemli vasıtası onu hıfz etmek, onu ezberlemek. İlk andan itibaren Efendimize ezberletildi. Sonra vahiy katipleri kaleme aldı ama aynı amanda onlar da ezberlediler. Asr-ı Saadet’te Kur’an’ı ezberleyen yüzlerce hafız var" dedi.

İHA