ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Türkiye ziyareti dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Amerikalı Blinken'in Ankara'ya geldiği ilk dakikalardan itibaren soğuk karşılanması ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın görüşme sırasındaki mesafeli tavrı uluslararası basının da gündemine oturdu.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Ankara'da yaptığı görüşmede yaşananlar dünya basınının gündemine oturdu. Pek çok uluslararası medya kuruluşu Ankara'daki kritik toplantıya manşetlerinde yer verdi.

Gazeteci Sırrı Bıyık Hayatını Kaybetti Gazeteci Sırrı Bıyık Hayatını Kaybetti

Ankara zirvesi, Blinken'in Orta Doğu gezisinin son durağı

ABD merkezli Wall Street Journal, "Blinken, bölgesel gerilimi azaltmak için Türkiye'yi ziyaret etti" manşetini attı. CNN International, Ankara zirvesinin Blinken'in Orta Doğu gezisinin son durağı olduğunu kaydetti. Los Angeles Times gazetesi, "ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ile Hamas arasında Gazze'de devam eden çatışmalar sırasında Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştü" dedi ve ABD'li bakanın ılımlı bir destek aldığını yazdı.

Katar merkezli Al Jazeera, "Blinken, İsrail ile Gazze arasındaki zorlu müzakereler nedeniyle Türk dışişleri bakanıyla görüştü" manşetini attı.

Bölgedeki gelişmeleri canlı blog sayfası üzerinden okurlarına aktaran İngiliz Guardian, "ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken bu sabah Türkiye'de pek sıcak bir şekilde karşılanmadı" yorumladı. Yunan In.gr "Blinken-Fidan görüşmesi ortak açıklama yapılmadan sona erdi" başlığı ile okuyucularının karşısına çıktı.