Dilan Polat ve Engin Polat'ın aralarında bulunduğu 16 şüphelinin tutuklanma talebi ve sevkinin nedeni ortaya çıktı. Çiftin avukatı Ahmet Gün tasfiye halindeki kendine ait 5 şirketten Dilan Polat'a ait firmaya gerçek bir mal alış ve satış olmadan değişik zamanlarda yaklaşık 300 milyon liralık sahte fatura düzenlendiği itirafında bulunduğu ortaya çıktı.

Haklarında Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet suçlarından soruşturma geçiren Engin Polat ve Dilan Polat, gözaltına alınmasının ardından her geçen gün başka bir detay ortaya çıkıyor.

SEVKİN SEBEBİ ORTAYA ÇIKTI

Çift ile beraber adliyeye sevk edilen 18 şüphelinin ifadelerinin ardından, Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, avukat Ahmet Gün, Alper Kürşat Polat, Metin Yılmaz, Gürsel Yılmaz, Yeşim Altınkalem Dalkıran, Beyzanur Gün, Ceydanur Gün, Can Polat, Nilgün Yılmaz, Halit Polat, Zekayi Tepe ve Can Doğu tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti.

AVUKAT AHMET GÜN İTİRAF ETTİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden önemli duyuru! Kızılay’da şüpheli paket uygulaması Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden önemli duyuru! Kızılay’da şüpheli paket uygulaması

Savcılık tarafından verilen tutuklama talebinde hakimliğe gönderilen yazı ortaya çıktı. Sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün'ün tasfiye halindeki kendine ait 5 şirketten Dilan Polat'a ait firmaya gerçek bir mal alış ve satış olmadan, değişik zamanlarda 98 milyon 657 bin, 25 milyon 337 bin lira, 20 milyon, 150 milyon ve 29 milyon lira sahte fatura düzenlediğini itiraf ettiği belirtildi.