5 Kasım tarihinde, Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat, avukatı aracılığı ile Odatv’nin sorularını yanıtladı.

İlk röportajını veren Dilan Polat’ın cezaevindeki günlerini nasıl geçirdiği birçok kişi tarafından merak ediliyordu. Polat, bu konuyla ilgili de açıklamada bulundu.

dilan-polat-tutuklu

Seçim süreci işliyor! Geçici aday listeleri askıya çıktı Seçim süreci işliyor! Geçici aday listeleri askıya çıktı

“CEZASI NEYSE ÖDEYECEĞİZ”

Avukatı Hüseyin Kaya aracılığıyla sorulara cevap veren Dilan Polat, davanın gidişatıyla ilgili sorulara şu şekilde yanıt verdi:

"Ben davanın nasıl gittiğine dair çok bir şey bilmiyorum ama avukatım soruşturmanın normal gittiğini, vergiyle ilgili sorunlarımız olduğunu söylüyor. Davanın nasıl gittiğinden ziyade varsa bizim devletimize bir borcumuz cezası neyse ödeyeceğiz. Bu konuları ihmal etmişiz, bundan dolayı tabii ki mahcubuz.”

dilan-polat-10

“VAKTİMİN BİR KISMI KENDİMİ ANLAMAKLA GEÇİYOR”

Birçok kişi Dilan Polat’ın cezaevindeki günlerini nasıl geçirdiği yönündeki soruya da açıklık getiren Dilan Polat, “Burada günler zor geçiyor. Zaman zaman çok sakin oluyorum, zaman zaman yoğunlaşıp ağlıyorum. Vaktimin bir kısmını kendimi anlamakla, tanımakla geçiyor. Gözyaşlarımın bir kısmı özlemden kaynaklanıyor. Buranın iki özelliği var: biri insan inanılmaz sigara içiyor bir de ibadet meselesi ile düşünme meselesi oluyor" dedi.