Ankara Büyükşehir Belediyesi, son teknolojiyle oluşturulmuş ve kapsamıyla dünyada benzeri olmayan en büyük dijital hayvanat bahçesini Başkente kazandırdı.

Çocuklara hayvanlar alemini tanıtmak, doğa sevgisi kazandırmak ve son teknolojik uygulamalarla buluşturmak amacıyla hayata geçirilen hayvanat bahçesini ziyarete açıldıktan sonraki beş günde binlerce Ankaralı ziyaret etti.

Dijital 1

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Dijital Hayvanat Bahçesi’ne yoğun ilgi gösteren Ankaralılara sosyal medya hesaplarından yaptığı “Kapsadığı özelliklerle dünyada benzeri bulunmayan Dijital Hayvanat Bahçesi ziyarete açıldı. Dijital hayvanat bahçemizi ziyaret eden binlerce Ankaralı vatandaşımıza ilgileri için teşekkür ediyorum. Çocuklara doğa sevgisini kazandırmak ve onları son teknolojik uygulamalarla buluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” paylaşımıyla teşekkür etti.

Ziyaretçilere; kullanılan 8K3D teknolojisi ile bugüne kadar 3 boyutlu televizyon ve sinemalarda sağlanan derinlikten 6 kat daha fazla derinlik ve ulaşılan 4K görüntü kalitesinden de 2 kat daha yüksek olan 8K çözünürlük ile daha gerçek bir deneyim yaşatıyor.

Dijital 3

REZERVASYONLAR İNTERNET ÜZERİNDEN

Dijital Hayvanat Bahçesinde kullanılan en modern lazer teknolojisi ve dünyanın en üstün hologram teknolojisi sayesinde gün ışığında ve en aydınlık ortamlarda dahi görüntü kaybı yaşanmıyor. Aynı zamanda dijital canlılarla gerçek doğa objelerinin iç içe geçtiği Mixed Reality teknolojisi ve ultra yüksek kontrast verebilen OLED ekranlar sayesinde gerçeğe en yakın deneyimler sunuluyor.

Mansur Yavaş’a Kalecik’te yoğun ilgi Mansur Yavaş’a Kalecik’te yoğun ilgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği alanına kurduğu Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan 5 bin metrekarelik kapalı alanı Dijital Hayvanat Bahçesi’ne dönüştürdü.

Dijital 4

Canlıların doğal ortamlarından koparılmadan ve kafeslere hapsedilmeden sergilenebildiği Dijital Hayvanat Bahçesi ayrıca, çocukların yaşadıkları dünyayı ve canlı türlerini tanıyabilecekleri bir eğitim aracı olma özelliğine de sahip.

Sabah 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hayvanat bahçesini ziyaret etmek isteyen Başkentliler; https://ankaradhb.com/ internet adresi üzerinden rezervasyon yaptırabiliyor.