Dicle Elektrik, Diyarbakır’ın Çınar ve Mardin’in Mazıdağı ilçelerinde çıkan yangının sebebi olarak elektrik tellerini gösteren bir şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu. İ.E. adlı şahıs, yangının anız yakımı değil, elektrik hatlarının tutuşmasından kaynaklandığını iddia etmişti.

İzmir'deki yangından acı haber! Orman İşletme Müdürü hayatını kaybetti İzmir'deki yangından acı haber! Orman İşletme Müdürü hayatını kaybetti

Dicle Elektrik Yangın Sonrasında Suç Duyurusunda Bulundu (2)

DİCLE ELEKTRİK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Şirket yetkilileri, iddiaların ardından yangının etkilediği bölgelerde detaylı teknik incelemelerde bulundu. Yetkililer tarafından olay yerinde yapılan incelemede, İ.E. tarafından bahsedilen bölgede elektrik hattının olmadığı tespit edildi.

Dicle Elektrik avukatları, İ.E. isimli şahıs hakkında "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamasıyla Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Şirket yetkilileri, her olumsuz durum karşısında şirketi hedef alan manipülatif iddialarla mücadele ettiklerini ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek için gereken adımları attıklarını belirttiler.

Kaynak: İHA