Devlet mekanizması bozulmuş vaziyette!

Bu haber 24 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu katıldığı yayında Türkiye’nin israf yapmaya müsait bir ülke olmadığını, Polatlı’ya yeni bir hastane yapmak yerine Gökpınar Barajı’nın tamamlanması gerektiğini belirtti.

KUŞOĞLU: YENİ YAPILAN HASTANEYLE DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI

Polatlı’ya yeni yapılan hastaneyle değişen bir şey olmadığını belirten Kuşoğlu; “Polatlı Devlet Hastanesi 2016’da açıldı. İki tane hastane vardı. Toplam yatak kapasiteleri 270di. Polatlı’nın dışında 300 yataklı bir hastane açıldı. 60 milyon borçlandık. 30 yatak için 60 milyon borçlandık üstüne onlar da kapatıldı. Hastanenin yeri hatalı. Kapatılan hastanelerin binaları da çürüyor. Türkiye bu kadar lüks bu kadar israf yapmaya müsait bir ülke değil. Yeni yapılan hastaneyle değişen bir şey olmadı.” dedi. İlçede çiftçilerin susuzluktan kıvrandığını aktaran Kuşoğlu; “Polatlı’da çiftçi susuzluktan kıvranıyorsa öncelik baraja verilmeliydi. Baraj yapmak hastane yapmaktan daha elzemdi. Hastane ile beraber aynı gün Gökpınar barajının temelini attık ve hala bitmedi. İki senede bitecekti.” dedi.

ÜRETMEYEN BİR ÜLKEYİZ

Katıldığı yayında ülke ekonomisini, siyasi gündemi de değerlendiren Kuşoğlu, üretim olmadığı için döviz sıkıntısı yaşandığını aktardı. Mevcut iktidarın bir fabrika bile yapmadığını belirten Kuşoğlu; Ekonomi ile ilgili vatandaşın durumunu görüyorsunuz. Üretmeyen, ihracatı yetmeyen, dolayısıyla da döviz sıkıntısı olan bir ülkeyiz. Bizler gibi gelişmekte olan ülkeler çift para kullanır. Bir tanesi yerli paradır, bir tanesi yabancı paradır, dövizdir. Yerli parayla ilgili sıkıntı yoktur. Bizde bütün krizler dövizin bittiği yıllarda ortaya çıkmıştır. Şuan da böyle bir dönem yaşıyoruz. Onun haricinde tabi ki işsizliğimiz var, cari açığımız var, enflasyonumuz var. Bütün bunlar var ama kriz yabancı parayla ilgili. Bir fabrika yapmadılar. Cam binalarımız var, yollarımız var ama üretimimiz yok.” dedi.

 EKONOMİK KRİZ İÇERİSİNDEYİZ

Ülkenin ekonomik kriz içerisinde olduğunu belirten Kuşoğlu; “Bizler kazanacağız onun için erken seçime gidelim demiyoruz. Türkiye bir ekonomik kriz içerisinde. Seçime kadar idare edeyim mantığıyla gidilen süreç Türkiye’ye zarar veriyor. Türkiye’nin yapması gereken yapısal reformları var. Devlet mekanizması bozulmuş vaziyette. Vergi alamayan bir Türkiye var, devlet var. Kaçıncı vergi affı çıktı. Servet afları çıkarıyor. Bir an önce seçime gidip kim gelecekse gelsin bunun gereğini yerine getirsin. Bu reformlar yapılsın. Sosyal güvenlik, vergi reformu gerekiyor.  Her alanda reforma ihtiyaç var. Erken seçime değil, elzem seçime gitmek lazım.” dedi. /Elif Belemir SEZGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.