DEVA PARTİSİ: “KKM, DEVLETİ BATIRMA PROJESİDİR”

Bu haber 25 Mart 2022 saat 9:56 'de eklendi.

DEVA Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı, Parti Genel merkezinde Genel Başkan Ali Babacan’ın haftalık basın toplantısına katılım sağladı.

DEVA Partisi Polatlı İlçe Başkanı Av. Sadık Serhat Uğurlu ve Yönetimi, Ali Babacan’ın parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısına katılarak toplantının öne çıkan başlıklarını Polatlı kamuoyu ile paylaştı. Toplantının gündeminde ağırlıklı olarak kur korumalı mevduat projesi vardı.

Uğurlu, toplantıdan şu bilgileri aktardı:

“Toplantıdan sonra genel başkanımız Sayın Ali Babacan’la yaptığımız istişarede, 21 Aralık 2021 tarihinde Polatlı Ticaret Odası Ekonomik İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Kur Korumalı Mevduat Sistemi (KKM) hakkındaki öngörü ve tespitlerinin bugün gerçekleştiğini üzülerek bildirmiştir. 21 Aralık 2021 tarihinde ki konuşmasında Sayın Ali Babacan; “Devletin kasasını, kendi vatandaşına döviz endeksli bir biçimde borçlandırmak bu ülkenin yarınlarını ipotek altına almaktır.”  İfadesiyle hükümeti uyararak bu hatadan dönülmesi gerektiğini ifade etmiştir. Ali Babacan konuşmasında KKM sistemi hakkında; “Bugünkü döviz kurunu düşük gösterirken, ilerideki kur artışlarının bedelini de şimdiden Hazineye ödetmenin hazırlığını yapmış durumdalar. ” ifadeleriyle sistemin tüm çarpıklığını gözler önüne sermiş ve KKM sisteminin Devleti batırma projesi olduğunu defaten ifade etmiştir.”

“O GÜN YAPILAN BU TESPİTLERİNİN NE KADAR TUTARLI VE YERİNDE OLDUĞUNA ŞAHİT OLDUK”

“23 Mart 2022 tarihinde DEVA Partisi Genel Merkezinde yapılan haftalık değerlendirme toplasında o gün yapılan bu tespitlerinin ne kadar tutarlı ve yerinde olduğuna şahit olduk. Sayın Ali Babacan; “Rakamları açıklıyorum. Ödedikleri faizi açıklıyorum. Sıkı durun.” diyerek KKM kapsamındaki ilk verileri açıkladı. 21 Aralık 2021 tarihinde açılan kur korumalı mevduata 3 ayda %11,09 faiz ve kur farkı ödediler. Yıllık birleşik faiz tam %57. 22 Aralık 2021 tarihinde açılan hesaplarda ise %20,01 faiz ve kur farkı ödediler. Yıllık birleşik faiz %108. 23 Aralık 2021 açılan hesaplar için yapılacak kur ve faiz ödemesi bugün belli oldu. %27,03 faiz ve kur farkı ödediler. Yıllık birleşik faiz tam %163 oldu. Tam da O gün Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’nın uygulamanın başladığı ilk gün ifade ettiği gibi KKM sistemi Devleti batırma projesi değil mi?”

“HANGİ NAS BU KADAR YÜKSEK FAİZİ EMREDİYOR?”

“Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın ifade ettiği üzere Enflasyonu %105 ile üç haneli rakamlara çıkaran bu hükümet, faizi de üç haneye çıkartarak, ekonomide tam bir hezimeti bu millete şu anda yaşatmaya çalışıyor. Sayın Babacan konuşmasına “Rakamlara bakın ya! Yıllık bileşiği üç haneli faiz Hey gidi faiz düşmanı hey nereden nereye Faizlerin %8-9 olduğu dönemlerde zamanın tertemiz bürokratlarını vatana ihanetle suçluyordunuz. Hesap ortada size şu son üç gündür bu ülkenin hazinesinin katkısıyla ödenen faizleri söyledim. Şu anda siz %57, %108 ve %163 yıllık bileşik faiz ödediniz.” Diyerek devam etti. Hangi nas bunu emrediyor Hangi nas bu kadar yüksek faizi emrediyor çıkıp bunu açıklayın.”

“TAM OLARAK FAKİRDEN ALIP ZENGİNE VERME PROJESİDİR”

“Ayrıca bununla da kalmayarak 22 Mart 2022 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklik ile Yabancı gerçek ve tüzel kişilerinde KKM sistemine geçmesine imkân verilerek en güzel faiz burada diyerek Devleti batırma kampanyasını bir adım önde taşıdılar. Yakın tarih ülke kaynaklarının böyle hoyratça israf edildiği bir başka dönemi görmedi. Sayın Erdoğan sadece ülkemizin vatandaşlarına değil, vatandaşlarımızdan toplanan vergileri tüm dünyaya peşkeş çekmeye karar verdi. Resmî Gazete’de yapılan değişiklik bunu göstermektedir. Çiftçiye bir yılda ödenen tüm destekler toplamı 29 milyar TL, kur korumalı mevduat sistemine bugün ki verilere göre ödenen rakam ise 40 milyar TL’nin üzerinde, KKM tam olarak fakirden alıp zengine verme projesidir, sınırlı sayıdaki hali yerinde mevduat sahiplerinin faizini tüm ülkeye ödetme projesidir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.