DEVA PARTİSİ İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 24 Eylül 2021 saat 9:33 'de eklendi.

DEVA Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla Güldeste Konak’ta gerçekleştirilen kongreye Genel Başkan Yardımcıları, İl Başkanı Ali Güven, Polatlı’daki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Kongre sonrasında DEVA Partisi Polatlı İlçe Binasının açılışını gerçekleştiren Babacan, Polatlı esnafıyla da bir araya geldi.

UĞURLU: POLATLI TAHIL AMBARIDIR

Kongrede konuşma gerçekleştiren DEVA Partisi Polatlı İlçe Başkanı Sadık Serhat Uğurlu şu ifadelere yer verdi, “Polatlı’nın Frig uygarlığından bu yana en önemli geçim kaynağı şehrimizin içerisinden geçen Sakarya ve Porsuk Nehirlerinin de etkisiyle tarım ve hayvancılık olmuştur. Bölge çiftçimiz için hayati öneme sahip olan 5 Ekim 2015 tarihinde sizlerin katılımıyla da temeli atılan yanı başımızdaki Gökpınar Barajı halen bitirilememiştir. Konya ile birlikte ülkemizin tahıl ambarı olarak bilinen Polatlı’mız da tahılın yanı sıra soğan, kavun, şeker pancarı ve ay çekirdeği gibi suya ihtiyaç duyan ürünler yetiştirilmektedir. Ne yazıktır ki kış aylarında boşa akan Sakarya ve Porsuk nehirleri sulama ihtiyacı olan yaz aylarında kurumakta ve 90 gün boyunca çiftçilerimiz sulama yapamamakta bu sebeple de ürünlerinde büyük verim kaybı yaşamaktadırlar. Birkaç gün önce barajda su tutulduğu bilgisi yetkililer tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştır. Ancak atlanan husus şudur ki barajda en iyimser tablo ile suyun tutulması en az bir yıl sürecektir. Aynı zamanda suyun ilçemize gelmesi için alt yapı ve iletim hatları bugün inşaatına başlansa en az 3-4 yıl sürecektir. Bu gidişle Gökpınar Barajının bitirilmesi zor gözükmektedir. Umudumuz o dur ki yanılan bizler olalım ve Gökpınar Barajı bir an önce bitirilsin. Aksi takdirde ilk seçimde DEVA iktidarında sizlerle birlikte bölgemiz için çok önemli olan bu projeyi zaman kaybetmeksizin bitirmek ve bölge insanımızın hizmetine sunmak en büyük hedeflerimizdendir.”

POLATLIMIZI DEVA İKTİDARI İLE BULUŞTURACAĞIZ

“Şehrimizde yaşanan imar katliamına değinmeden geçemeyeceğim. Polatlı’mız da birçok mahallede kentsel dönüşüm, imar düzenlemesi beklentisi varken şehrimizin batı çıkışında yer alan Üçpınar bölgesinde yapılan imar çalışması ile emsal 1.8 olarak uygulanmış, 16 katlı binalarla tarım alanları yok edilmiştir. Bölgede altyapı halen tamamlanmadan inşaatlar yapılmakta ve evlerine taşınan insanlar elektrik, su, doğal gaz sıkıntısı yaşamaktadırlar. Genel Başkanım şehrimizin sıkıntıları bulunmaktadır ancak Polatlı’mızın potansiyeli göz önüne alındığında bunları çözmek hiçte zor değildir. Çalışmalarımız sonucunda Polatlı’mızı DEVA iktidarı ile buluşturacağız.”

BABACAN: VATANDAŞ GEÇİNMEK İÇİN BORÇLANIYOR

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren ve ülkenin durumunu değerlendiren Babacan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Sayın Erdoğan nihayet günün sonunda aynaya bakmış. Bizim ülkemizde de yoksul toplum kesimlerini salgın karşısında kaderlerine terk edildiğinin itirafında bulunmuş. Bu; Türkiye’nin salgın döneminde vatandaşına milli gelire oranla en az destek sağlayan ülkelerden birisi olduğunun itirafıdır. Salgın döneminde vatandaşı borçlandırmakla övünülmeyeceğinin itirafıdır. Vatandaşa hibe vermeyip, borcu faiziyle geri almanın ayıp bir şey olduğunun itirafıdır. Salgın dönemi boyunca ‘Çiftçiyi, esnafı, işçiyi borçlandırmayın. Gelirini kaybeden veya geliri ciddi anlamda düşen vatandaşlara doğrudan hibe desteği verin. Gündelik kazanıp geçinen vatandaşlarımıza destek olun’ dedik. Pandeminin ortasında Kanal İstanbul’u gündeme getirip, olmayan kanalın üzerinden geçecek köprünün ayağının temelini attılar. Gitmeden önce büyük ihaleleri verelim, rantları dağıtalım’ mı diyorlar? Kimse endişe etmesin, bütün bunların hepsi idari ve yargı denetimine tabi tutulur. Bütün bir ülke, kötü yönetimin yakıcı bedelini ödüyor. Bütçeyi faiz ve rant transferine çevirdiler. Artık borç, borçla da dönmüyor. Son üç ayda yeni takibe düşen kredilerin rakamı 2 milyar 246 milyona çıkmış durumda. Takibe düşen bireysel krediler, geçen senenin nisan, mayıs, haziran ayı ile bu yılın nisan, mayıs haziran ayını karşılaştırdığımızda 18 kat artmış. Geçen seneye göre altı kat daha fazla vatandaşımız kredisini ödeyememiş ve takibe alınmış. Kredi pompalamasının yansıması bu. Ekonomideki çarpık zihniyetin sonucu bu. Vatandaşlarımız geçinmek için borçlanıyor. Normalde ev alırsınız, araba alırsınız borçlanırsınız ve borcunuzun karşısında bir varlık olur. Sürekli tüketmek, harcamak için borçlanıyorsa vatandaşımız bu yolun sonu yok.”

ENFLASYONUN ÜSTESİNDEN GELMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR

“DEVA Partisi’nin de bu millete bir borcu var: Yoksulluğun, işsizliğin ve enflasyonun üstesinden gelmek de bizim boynumuzun borcudur. Türkiye’de aç ve açıkta kimseyi bırakmamak için gece gündüz çalışmak bizim boynumuzun borcudur. Haysiyetli bir yaşam, insan onuruna yaraşır bir hayatı bu topraklardaki insanlar hak eder. Yanlış kararlar al; aklın bilimin dışında işler yap; akraba bakanla beraber Merkez Bankası rezervlerini eksi 52 milyar dolara düşür; dövizin kontrolünü elinden kaçır… Ondan sonra ‘Fiyatlarla, etiketlerle mücadele edeceğiz’ deyip esnaf ile vatandaşı karşı karşıya getir. Bu dürüst bir yaklaşım değil. Aldatan olmayacaksın. Maliyet artışlarının da fahiş fiyatların da sebebi yüksek kurdur. Kurun kontrolünü elinden kaçıran hükûmettir. Bu hükûmetin başındaki kişidir. DEVA ekonomisi, yatırımları Türkiye’ye çeken bir mıknatıs işlevi görür. Büyüme hızını ve istihdamı artıracağız. Hiç kimse yardım bağımlı hale gelmesin diye koruyup kollayacağız. İstedikleri kadar ben ve arkadaşlarımın yönetimde olduğu dönemin başarılarıyla övünmeye çalışsınlar. Artık yolun sonuna geldiler. Onlar da çok iyi biliyorlar, onun için panik yapıyorlar. Mevcut iktidar panik halinde çekmeceleri açıp, eski başarılarla övünüyorlar. Bizim başarılarımızla göz boyamaya kalkıyor. O başarılar; dürüst, çalışkan, işin ehli, tertemiz kadroların başarısıydı. DEVA Partisi şimdi yepyeni bir hikâye yazıyor. Geçmiş başarılarımızın üstüne yepyeni başarılar ekleyeceğiz. Kamu kaynaklarını kendilerine bağlayan, on yerden, on beş yerden huzur hakkı alanlara kötü bir haberimiz olacak. Onların huzurunu kaçıracağız. Çünkü 84 milyonun hepsi için çalışacağız. Topyekûn bir zenginleşme görmek istiyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.