DEV PROJEDE SONA DOĞRU

Bu haber 27 Ekim 2022 saat 10:02 'de eklendi.

YENİ BELEDİYE BİNASI YÜZDE 95 TAMAMLANDI

Polatlı Belediyesinin en büyük projelerinden biri olan Yeni Belediye Hizmet Binası çalışmalarında artık sona gelindi. Şehre değer katacak proje büyük oranda tamamlandı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, son yapılan Polatlı Belediye Meclis Toplantısında projenin yüzde 95 tamamlandığını ifade ederek en geç yeni yılın başında yeni hizmet binasına taşınmak istediklerini söyledi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın en büyük projeleri arasında yer alan Polatlı Belediyesi’nin şehre prestij katacak projelerinden biri olan yeni hizmet binası çalışmalarında artık sona gelindi. Eski terminal binasının bulunduğu bölgede inşa edilen yeni hizmet binasında çalışmaların tamamlanmasına çok az bir süre kaldı. Proje bitmeye yakın olmakla birlikte çevre düzenlemesi de başlamış durumda. Selçuklu Mimarisi ile tasarlanan yeni hizmet binası 18 bin 500 m2’lik kapalı alanı, tasarımı ile Polatlı Belediyesi’nin şehre değer katacak en büyük projeleri arasında yer alıyor. Akıllı ve kullanışlı bina tasarımına uygun inşa edilen Polatlı Belediyesi yeni hizmet binası ilçenin merkezinde yer alması sebebiyle her bölgeye eşit mesafede ve günlük binlerce aracın geçtiği e90 karayolu üzerinde yer alması sebebiyle şehrin ilk izlenimi açısından da değerli bir proje. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, son yapılan Polatlı Belediye Meclis Toplantısında projenin yüzde 95 tamamlandığını ifade ederek en geç yeni yılın başında yeni hizmet binasına taşınmak istediklerini söyledi.

İLÇE MERKEZİ DEĞİŞECEK

Polatlı’nın en temel şehir problemlerinin arasında yer alan trafik ve tek çarşı merkezi odaklı olan Polatlı, Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binasının bitmesiyle birlikte şehrin yoğun trafik akışı da epeyce hafiflemiş olacak. Aynı zamanda tek çarşı merkezi üzerinde ve belirli ana arter caddeler üzerindeki yoğunlukta yeni belediye binasının şehrin tam göbeğinde olmasıyla yoğunluğun tek bir yerde toplanmasının önüne geçmiş olacak. Buda beraberinde trafik yoğunluğunun hafiflemesi anlamına geliyor. Şehrin yayılımı açısından uzun yıllardır konuşulan ancak net bir adımın atılmadığı tek çarşı merkezi yoğunluğu da binanın tamamlanmasının ardından sona ermiş olacak. Bu bakımdan bile değerlendirildiğinde yeni belediye binası sadece Polatlı Belediyesi’nin daha çağdaş bir binada hizmet vermesi değil, şehrin en önemli birkaç sorununu da çözümü olacak.

TRAFİK RAHATLAMIŞ OLACAK

Mevcut belediye binasının gerek konumu gerekte kullanışsız olmasından dolayı hem trafiğe hemde vatandaşın işlerinin uzamasına neden oluyor. Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binası tamamlanmasının ardından artan araç, nüfus sayısından ve tek çarşı merkezi odaklı olmasından dolayı Polatlı’nın en temel problemlerinden biri olan trafik akışını da hafifletmiş olacak. İkinci bir kent merkezi oluşturacak olan dev proje, şehir merkezinin trafik yükünü rahatlatarak Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı ismine yakışır bir Belediye Hizmet Binası olacak. Ayrıca yüzlerce araçlık otoparkı ve yeşil alanları ile bulunduğu lokasyona ve çevresine nefes aldıracak.

HEM MODERN HEM KLASİK MİMARİ

Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binası, Selçuklu mimarisinin en görkemli örneklerinden biri olarak modern mimariyi de bünyesinde barındırarak şık bir senteze sahip olacak. Tüm belediye birimlerinin aynı binada olması sebebiyle vatandaşın da yönetiminde hizmet edebilme kabiliyetinin artacağı binada, tamamen akıllı sistemler kullanılarak çevre dostu bir teknolojiyle donatılacak. Başkan Yıldızkaya’nın “Şehrin en prestijli ve görkemli yapısı” olacak Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binası, 18 bin 500 m2’lik kapalı alanıyla da şehrin şu ana kadar yaptığı en büyük binalardan bir tanesi olacak.

ŞEHİR GEÇİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞİYOR

Polatlı Belediyesi Yeni Hizmet Binası tamamlandığı zaman e90 karayolu üzerindeki Polatlı hattı tam bir cazibe merkezine dönüşecek. Polatlı Belediyesi ekipleri hat üzerinde kuru peyzaj çalışmaları da gerçekleştirdi. Ayrıca yeni yapılan aydınlatma direkleri de Polatlı girişini ışıl ışıl hale getirmiş durumda. Güzergah üzerinde bulunan Alparslan Türkeş Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi de ışıl ışıl görüntüsüyle dikkat çekiyor. Hat üzerinde Kartaltepe AVM, şehir stadyumu ve spor salonu da bulunuyor. Tüm tamamlanmış ve yapımı devam eden projeler sona erdiğinde Polatlı geçiş güzergahı bambaşka bir görünüme ve cazibe merkezine dönüşecek.

BAŞKAN YILDIZKAYA: YENİ BELEDİYE BİNASI BİZİM EN BÜYÜK ESERİMİZDİR

Son Polatlı Belediye Meclis Toplantısında Yeni Belediye Binası hakkında açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, projenin yüzde 95 tamamlandığını be en geç yeni yılla birlikte Yeni Belediye Hizmet Binasına taşınmak istediklerini söyledi. Muhalefete de gönderme yapan Başkan Yıldızkaya, “Yeni Belediye Binamız şu anda yüzde 95 seviyesindedir. Aralık ayı sonunda, en geç yeni yılla birlikte Yeni Belediye Hizmet Binamıza taşınmayı düşünüyoruz. Şu anda çevre düzenleme çalışmalarımız, tefrişat çalışmalarımıza başladık. Tüm parti gruplarımıza da meclis üyesi sayısına bakmaksızın nezih grup toplantı odaları yaptık. Basın mensuplarımıza çalışmaları için bir oda ayırdık. Meraklanmayınız bu bizim en büyük eserimizdir. Keşke uzaktan bakmak yerine sizler de gitseniz, yakından inceleseniz, eksiklerimiz varsa da bizlere iletseniz.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.