Milliyetçi Hareket Partisi'nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde Kırklareli'nden belediye başkan adayı olarak gösterdiği Derya Bulut'un seçim yarışında önde olup olmadığı merak ediliyor. 

Peki Derya Bulut kimdir? Derya Bulut Kırklareli Belediye başkanı oldu mu? İşte detaylar...

DERYA BULUT KİMDİR?

İlk, orta ve lise eğitimini Kırklareli'nde tamamlayan Derya Bulut, 1999 yılında Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanarak eğitim hayatına başlamıştır. Lisans eğitimini 2003 yılında tamamlayan Bulut, akademik kariyerine Başkent Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimiyle devam etmiştir.

2004 yılında dershanede öğretmenlik görevini üstlenen ve siyasi arenada aktif olarak yer alan Bulut, 2014 yılında MHP'den başkan adayı olarak sahneye çıkmıştır. Bu tarihten itibaren MHP Kırklareli İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen ve partisinin çeşitli kademelerinde önemli görevlerde bulunan Bulut, siyasi kariyerindeki tecrübesini Kırklareli'nin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

DERYA BULUT KIRKLARELİ BELEDİYE BAŞKANI OLDU MU?

Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, 31 Mart saat 21.35'teki duruma ve resmi olmayan sonuçlara göre 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde en yakın rakibi CHP'li Mehmet Siyam Kesimoğlu ile başa baş gidiyor.

Orbion PUBG kimdir? Orbion gerçek ismi nedir? Orbion PUBG kimdir? Orbion gerçek ismi nedir?

Yüzde 70.5 açılan sandık oranına göre, yüzde 40.09 oy alan Derya Bulut ve yüzde 40.01 oy alan Kesimoğlu arasında sonuçlar son dakikaya kadar büyük çekişme ile geçecek gibi görünüyor.