Dereköy: ABD TEMSİLCİLER Meclisinin Kararlarını Şiddetle Kınıyoruz

Bu haber 01 Kasım 2019 saat 7:48 'de eklendi.

Türk Ocakları Başkanı İlhan Dereköy, ABD’nin temsilciler +Meclisi’nin Ermeni Soykırımı yasa tasarının onaylamasına ilişkin tepki gösterdi. “Bu yasa tasarını kınıyoruz’ diyen dereköy açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Uzun süredir Türkiye’ye karşı, ara sıra sarf edilen müspet beyanlar dışında, hasmane bir siyaset takip eden ABD, bu defa Temsilciler Meclisinde kabul edilen iki kararla bu tutumunu bir kez daha sergilemiştir. Bu kararlardan biri sözde Ermeni Soykırımı, diğeri ise Cumhurbaşkanımız, bazı bakanlarımız ve askerî yetkililerimiz hakkındadır.
Bu kararların, Barış Pınarı Harekâtı üzerine ve tam da Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığımız günde alınması, tamamen kötü niyetli ve düşmanca bir tavırdır.
ABD Temsilciler Meclisi üyelerine ve Türk düşmanlığı yapanlara ilan ederiz ki, onların Türk Milletine soykırım yaftası yapıştırma densizlikleri, bizim indimizde hükümsüzdür. Türk Milleti, 100 yıl önce kendisine kefen biçmeye kalkanlara ve onların uşaklarına gereken cevabı Çanakkale’de, Sakarya’da ve Büyük Taarruz ile vermiştir.
Siz, köklerini kazıdığınız Amerika yerlilerinin, atom bombası ile katlettiğiniz Japonların, kendi kurduğunuz terör örgütlerini bahane ederek Afganistan’dan Yemen’e, Irak’tan Libya’ya kanlarına girdiğiniz Müslümanların hesabını veriniz.
Osmanlı Devleti, sizin misyonerlerinizin, Batılı devletlerin ve Rusların kışkırttığı Ermeni çetelerinin ihanetlerine karşı bir nefsi müdafaa tedbiri olarak Sevk ve İskân Kanunu’nu çıkardı.
Rus işgali üzerine Doğu Anadolu’da Ermeni çetelerinin katlettiği Müslüman sayısı 500 binin üzerindeyken sizler utanmazca, tarihî gerçeğe uymayan ve hukuki temeli olmayan Ermeni Soykırımı yalanını kabul ediyorsunuz. Türk Milletine attığınız bu iftirayı reddediyor, bu aşağılık kararınızı lanetliyoruz.
Bu coğrafyada yaşayan insanları bin yıl, din ve ırk ayrımı yapmadan bir arada yaşatan ecdadımızla aynı kanı ve ruhu taşıyoruz. Sizin tehdit ve şantajlarınıza boyun eğecek bir millet değiliz. Bin yıldır birlikte yaşadığımız kardeşlerimizi bir terör örgütünü kullanarak bizden ayırma ve İslam dünyasının içine yüz yıl sürecek bir fitnenin tohumlarını ekme hainliğiniz başarılı olamayacaktır. Türk Milleti ve Türk Devleti kıyamete dek payidar olacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.