Depremzedelerin Kaldığı Konteynerler Cayır Cayır Yandı  (1)

Osmaniye’de depremzedelerin yaşadığı Karaçay konteyner kentte çıkan yangın, büyük paniğe yol açtı. Yangında toplamda 8 konteynerin zarar gördüğü belirtildi. 

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerden biri olan Osmaniye’de, depremzedelerin barındığı Karaçay konteyner kentte öğle saatlerinde yangın çıktı. Bir konteynerde henüz belirlenemeyen bir sebeple başlayan yangın, kısa sürede yanındaki konteynerlere de sıçradı. Yangını fark eden vatandaşlar, ilk müdahaleyi kendi imkânlarıyla yapmaya çalıştı. Ancak alevlerin hızla yayılmasıyla itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine ulaştı. İtfaiye ekipleri, yangına hızla müdahale ederek alevleri kontrol altına aldı ve yangını söndürdü. 

Depremzedelerin Kaldığı Konteynerler Cayır Cayır Yandı  (2)

Hurdacılar Sitesi’nde yangın çıktı! Hurdacılar Sitesi’nde yangın çıktı!

Yangında herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmazken, 5 konteyner tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. 3 konteyner ise kısmen zarar gördü. Yangının çıkış nedeni ise ekipler tarafından araştırılıyor. Yangın anları, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. 

Osmaniye Karaçay konteyner kentte çıkan yangının ardından, itfaiye ve emniyet ekipleri yangının çıkış nedenini belirlemek için incelemelere başladı. Konteynerlerde kalan depremzedeler, yangının şokunu yaşarken, yetkililer de depremzedelerin mağduriyetlerini gidermek için çalışmalara başladı.

Kaynak: İHA