İddialara göre, asrın felaketinde evleri yıkılan Çetiner ailesi, prefabrik ev yaptırmak için bir ustayla anlaşmaya vardı ve 100 bin TL kaparo verdi. Ancak, ilerleyen süreçte aileden peyderpey toplamda 400 bin TL alan usta kayıplara karıştı. Şahsın dolandırıcı olduğunu sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla öğrendiğini dile getiren depremzede Abdullah Çetiner, "Çaresiz kaldım, elimde ne varsa bu adamlara verdim" dedi.

Dolandırıcılık olayı, Abdullah Çetiner’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Çetiner, çaresizlik içinde ne varsa bu adamlara verdiğini belirterek, yaşadıkları mağduriyeti anlattı. Depremzede aile hem evlerini kaybetmenin hem de dolandırılmanın şokunu yaşıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden “Yıldızların Altında Yeşilçam Geceleri” Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden “Yıldızların Altında Yeşilçam Geceleri”

Çetiner ailesi, yaşadıkları bu mağduriyetin giderilmesi için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor. Prefabrik ev hayali kurarken dolandırılan aile, zor durumda olduklarını ifade ederek, destek çağrısında bulundu.

Deprem sonrası prefabrik ev yaptırmak için anlaştıkları ustanın parayı alarak sırra kadem bastığını söyleyen Abdurrahman Çetiner, "6 Şubat depremlerinde evimiz ağır hasarlı olduğundan dolayı yıkıldı. Yıkılınca konteynerde yaşamaya başladık ve sonrasında elimizden gelen imkanlarla prefabrik ev yapmak istedik. Babamın bulduğu bir ustayla beraber burada prefabrik ev üzerinde çalışmaya başladılar. Bunlar buraya geldikleri zaman proje çizmeye başladılar. 100 bin liranın üzerinde kapora aldılar. Sonrasında sürekli gelip para istemeye başladılar. Her malzeme getirdiklerinde para istediler. Benim elimden 400 bin liradan fazla para aldılar. Ben çaresiz kaldım, elimde avucumda ne varsa bu adama verdik. Bu adam şimdi bizi her yerden engelledi, biz bu adama hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Sırra kadem bastılar ve bulamıyoruz. Bu adamın bulunmasını istiyoruz. Dolandırıcı olduğunu bir sosyal medya hesabı üzerinden öğrendik" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA