31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde Denizli Belediye Başkanı kim oldu merak ediliyor. Peki, Denizli Belediye başkanı kim oldu? Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir kaç yaşında seçimi kazandı mı? İşte haberin detayları…

BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

Denizli'nin önemli siyasi figürlerinden biri olan Bülent Nuri Çavuşoğlu, 01.08.1974 tarihinde Denizli'nin Serinhisar ilçesinde doğdu. Emekli bir öğretmenin oğlu olarak dünyaya gelen Çavuşoğlu, çocukluk yıllarından itibaren çeşitli sendikal mücadelelere katıldı. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, lise eğitimini Denizli Cumhuriyet Lisesi ve Torbalı Sağlık Meslek Lisesi'nde yatılı olarak aldı.

1993-1999 yılları arasında İzmir'de sağlık memuru olarak görev yaptıktan sonra, eğitim ve öğretimden vazgeçmeyerek Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başladı. Siyasi kariyerine CHP Denizli İl Başkan Yardımcılığı ile başlayan Çavuşoğlu, ardından 2013-2016 ve 2020-2023 yılları arasında CHP Denizli İl Başkanlığı görevlerini başarıyla üstlendi. Şu anda CHP Parti Meclisi Üyesi ve örgüt-örgütlenme koordinatörlüğü görevini sürdüren Çavuşoğlu'nun siyasi kariyeri, Türkiye ve Denizli gündemine çeşitli eylemleriyle damga vurdu.

Özel hayatına dair, Bülent Nuri Çavuşoğlu, 2003 yılında Nilgün Hanım ile evlenmiş olup, Deniz ve Mehmet adında iki erkek çocuğu bulunmaktadır. 

BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU KAÇ YAŞINDA?

Bülent Nuri Çavuşoğlu 1 Ağustos 1974 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 50 yaşındadır.

BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU SEÇİMİ KAZANDI MI?

Denizli’de sandıkların yüzde 43.63’ü açıldı. Son verilere göre CHP Denizli Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu yüzde 45.93 oyla önde gidiyor.

DENİZLİ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU?

Denizli’de açılan sandık oranı yüzde 43.63. CHP Denizli Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu yüzde 45.93 oyla önde gidiyor.

İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri Fikri Doğan kimdir? Fikri Doğan kaç yaşında, nereli? İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri Fikri Doğan kimdir? Fikri Doğan kaç yaşında, nereli?

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Osman Zolan’ın oy oranı ise 37.61.