Deniz Yavuzyılmaz Kimdir? Deniz Yavuzyılmaz Kaç Yaşında? Deniz Yavuzyılmaz Nereli? Deniz Yavuzyılmaz Seçildi mi? Deniz Yavuzyılmaz ne iş yapıyor? Deniz Yavuzyılmaz'ın hayatı merak ediliyor. Sizlere Deniz Yavuzyılmaz'ın hayatı hakkında bilgileri araştırdık...

BJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Keçoğlu kimdir? Ekrem Keçoğlu kaç yaşında nereli ne iş yapar? BJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Keçoğlu kimdir? Ekrem Keçoğlu kaç yaşında nereli ne iş yapar?

Deniz Yavuzyılmaz kimdir?

Deniz Yavuzyılmaz (1979, Zonguldak), Türk siyasetçidir.

TBMM 27. Dönem Zonguldak Milletvekili olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda TBMM 27. Yasama Dönemi'nde Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu, Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu ve Dijital Mecralar Komisyonu üyesidir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bünyesinde Parti İçi Eğitim Birimi (PİEB) ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu'nda da yer almaktadır.

Yaşamı ve Mesleki Kariyeri: Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak'ın Zonguldak ilçesinde 1979 yılında, öğretmenler Kadriye ve Ömer Yavuzyılmaz çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğrenimini Zonguldak Yayla İlköğretim Okulu'nda tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimlerini Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi'nde sürdürdü. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra, uluslararası çapta hizmet veren bir enerji sektörü firmasının kuruluşunu ve yöneticiliğini yapmak üzere Cezayir, Libya ve Gürcistan'da mesleki deneyimler kazandı. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmektedir ve felsefe ile psikoloji alanlarına ilgi duymaktadır.

Özel Yaşamı: Serpil Yavuzyılmaz ile evlidir. Çiftin nikâhları, 28 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kıyılmış ve medyada "Millet İttifakını Buluşturan Nikâh" olarak adlandırılmıştır. Bu özel törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimi adayı Muharrem İnce gibi birçok milletvekili, bürokrat ve seçkin davetli katılmıştır.

Siyasi Kariyeri: Deniz Yavuzyılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bünyesinde farklı görevlerde bulunmuştur, bunlar arasında Zonguldak Parti Okulu, Bartın Bölge Koordinatörlüğü ve Usta Eğitmenliği gibi görevler yer almaktadır. Haziran 2015 Türkiye Genel Seçimleri'nde CHP önseçimlerinde 3. sıradan, Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri'nde ise 4. sıradan Zonguldak Milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Haziran 2018 Türkiye Genel Seçimleri'nde TBMM 27. Dönem Zonguldak Milletvekili seçilmiştir. Aynı zamanda, kamu kurumlarının işleyişi, Sayıştay Başkanlığı denetimleri, temiz enerji, çevre kirliliği, kadın hakları ve hayvan refahı gibi bir dizi politika alanında aktif olarak çalışmaktadır.

Deniz Yavuzyılmaz ayrıca kamu personelinin "çifte maaş" ve "çoklu görevlendirme" uygulamalarına dikkat çekmiş ve bu konuda yaptığı araştırmaları sosyal medya hesaplarından belgelerle kamuoyuyla paylaşmıştır. Bu çalışmaları, Türkiye'nin ekonomik kriz ve işsizlik sorunlarıyla mücadelede büyük ses getirmiş ve kamu personelinin görevlendirme işlemlerinin liyakat, verimlilik ve yeterlilik prensiplerine uygun şekilde yapılması için ulusal bir gündem oluşturmuştur