Deniz Uğur ve Erdinç Gülener hakkında google aramalarda araştırmalar yapılıyor. Peki Deniz Uğur kimdir? Erdinç Gülener kimdir? İşte ikili hakkında merak edilenler...

Deniz Uğur Kimdir?

Deniz Uğur, 17 Ekim 1973 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Türk sinema, tiyatro, dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı ve senaryo yazarı olan Uğur, Opera sanatçısı Mete Uğur ile balerin Suna Uğur'un kızıdır. Soy ağacı oldukça zengin ve tarihi öneme sahip isimleri içerir; baba tarafından dedesi Yümnü Uğur'un, II. Abdülhamid’in Başmabeyincisi İhsan Bey’in kızı olan babaannesi Saliha Hanım'ın vasıtasıyla, anne tarafından da dedesi Nadir Bayer’in İsviçreli eşi, anneannesi Hedwige Bayer vasıtasıyla Avrupalı bir ailenin mensubudur.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın Bale Bölümü'nü bitirdikten sonra Tiyatro Bölümü'nden de mezun olan Deniz Uğur, profesyonel tiyatro kariyerine Kenter Tiyatrosu'nda "Görünmeyen Dostlar" adlı oyunda başrol oynayarak başladı. Ardından, Fransız komedisi "Çetin Ceviz"de Nevra Serezli ve Cihan Ünal'la başrolü paylaştı. 1997 yılında "Bir Erkeğin Anatomisi" filmi ile 9. Ankara Film Festivali'nde Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Tiyatro ve sinemadan uzun bir ara verdikten sonra, 2014 yılında Engin Alkan ile başrolü paylaştığı "Huysuz" müzikali ile sahnelere döndü. Ardından, Oktay Kaynarca ile birlikte rol aldığı "Guguk Kuşu" oyunu büyük beğeni topladı. Deniz Uğur ayrıca köşe yazarlığı, şarkı sözü, roman ve senaryo yazarlığı da yapmaktadır.

Deniz Uğur'un filmografisi oldukça zengindir. Son yıllarda yer aldığı projeler arasında "Zalim İstanbul," "Kırgın Çiçekler," "Umutsuz Ev Kadınları," "Huysuz Müzikali," "Gulyabani," "Adını Feriha Koydum: Emir'in Yolu," ve "Cenazemize Hoş Geldiniz" gibi yapımlar bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra, Uğur'un başarılı kariyeri seslendirme alanında da devam etmiş; "Kung Fu Panda" filminde Angelina Jolie'nin canlandırdığı "Tigress" karakterini Türkçe seslendirmiştir.

Ece Pulaş neden gözaltına alındı? Ece Pulaş kimdir kaç yaşında mesleği? Ece Pulaş neden gözaltına alındı? Ece Pulaş kimdir kaç yaşında mesleği?

Deniz Uğur, sanat dünyasındaki çok yönlü yetenekleri ve başarılarıyla Türk eğlence sektöründe önemli bir yer edinmiştir.

Erdinç Gülener Kimdir?

Erdinç Gülener, 26 Ocak 1971 tarihinde İzmit'te doğan Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır.

İlk, orta ve lise eğitimini İzmit'te tamamladıktan sonra 1993 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı'nı kazanarak 1997 yılında bu okuldan mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Devlet Tiyatroları'nın düzenlediği sınavı kazanarak Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak göreve başladı. 8 yıl süren bu görevinin ardından Ankara Devlet Tiyatrosu'na atandı. 2014 yılından itibaren İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görevine devam etmektedir.

Gülener, televizyon dünyasında 2013-2014 yıllarında atv'de yayımlanan "Kurtlar Vadisi Pusu" adlı dizide "Müfettiş Kane" rolünde oynayarak tanındı. Daha sonra 2014-2016 yılları arasında yayımlanan "Kertenkele" adlı dizide "Ünsal Komiser" karakterini canlandırdı.

Ayrıca, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitmenliği de yapmıştır.

Gülener'in tiyatro kariyeri, birçok önemli oyunu içermektedir, bunlardan bazıları şunlardır: "Kerbela," "İhanet," "Yıldız Yargılanması," "Elele," "Antigone," "Kamyon," "Hasan Sabbah," "Bahar Noktası," "Fehim Paşa Konağı," "Hayvan Çiftliği," "Gol Kralı Sait Hopsait," "Eşeğin Gölgesi," "Küçük Korku Dükkanı," "Muhteşem Gatsby," "Aziz Dostum Çehov," ve "Yunus Emre."

Gülener'in filmografisi arasında "Ustalar Alimler ve Sultanlar," "Bu İşte Bir Yalnızlık Var," "Darbe," "Sungur," ve "Maske" gibi yapımlar yer almaktadır.

Ayrıca, 2008 yılında Sky Türk Jeneriği reklamında da yer almıştır.