Geçtiğimiz günlerde Deniz Akkaya, Efe Önbilgin ile evliliğinden olan kızının telefonuna el koyduğu için fiziksel saldırıya uğradığını iddia etmiş ve yaşadıklarını sosyal medyada paylaşmıştı. Akkaya, kızıyla yaşadıklarının yanı sıra kızının babası ve teyzesiyle ilgili de açıklamalarda bulunmuştu.

Akkaya, 16 yaşındaki kızının kendisini 1.5 saat boyunca balkona kilitlediğini ileri sürerek, kızı için verdiği velayet savaşının bir ömür sürdüğünü ifade etmiş ve ailesi ile eski eşi hakkında çeşitli iddialar ortaya atmıştı.

Yaşananların ardından Efe Önbilgin, Aile Mahkemesi’ne başvurarak korunma talebinde bulundu. Habertürk’ün haberine göre, mahkeme talebi değerlendirdi ve Deniz Akkaya’nın 1 ay süreyle Efe Önbilgin ile kızına yönelik söz ve davranışlarda bulunmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi.

Meteoroloji Uzmanı Uyardı: Arabistan ve Basra Kökenli Sıcak Hava Dalgası Geliyor Meteoroloji Uzmanı Uyardı: Arabistan ve Basra Kökenli Sıcak Hava Dalgası Geliyor

Mahkeme kararına göre, Akkaya bu süre zarfında herhangi bir şekilde Önbilgin ve kızına yönelik açıklamalarda bulunamayacak.

Deniz Akkaya’nın mahkeme kararına uymaması durumunda 3 günden 10 güne kadar ‘zorlama hapsi’ cezası alabileceği bildirildi. 

Editör: Gizem Tuğçe Bayhan