Demir yeniden ilçe başkanlığına seçildi

Bu haber 19 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

AK Parti Polatlı İlçe Teşkilatı Koronavirüs nedeniyle ertelenen 7. Olağan kongresini Güzel Bahçe Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Kongre sonunda gerçekleşen seçimle tek aday olan Aysel Demir, Yeniden Polatlı Ak Parti İlçe teşkilat başkanlığına seçildi. Gerçekleşen Kongreye, Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Milletvekilleri Orhan Yeğin, Asuman Erdoğan, Arife Polat Düzgün, Düzce Milletvekili ve Ankara Koordinatörü Ayşe Keşir, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Mamak Belediye Başkanı ve ABB Meclis Başkanvekili Murat Köse, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, AK Parti Ankara İlçe Başkanları ve Polatlı siyasi parti ilçe başkanları katıldı. Kongrede yapılan konuşmalarda cumhur ittifakı başta olmak üzere Azerbaycan ve Polatlı’nın önemini vurgulayan mesajlara yer verildi.

KİMSENİN HAYAL BİLE EDEMEDİĞİ ATILIMLAR GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR

AK Parti siyasi hayatına 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize vaat ettiği demokratikleşme refah, kalkınma, lider ülke olma büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma yolunda başarı hikayesini bir destan olarak yürüyüşüne devam ediyor Açıklamalarında bulunan Ak parti İlçe Teşkilat başkanı Aysel Demir, “ AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte kimsenin hayal bile edemediği atılımlar gerçekleştirmiştir. Her geçen gün büyüyen gelişen AK Partimiz Genel Başkanımız Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde pandemi nedeni ile ertelenen 7. Olağan kongremizi hep beraber Türkiye genelinde gerçekleştiriyoruz. “ dedi.

TEŞKİLATLAR HİZMET KAPISIDIR

Demir, “Bizi siyasi partilerden ayıran en önemli husus tüm teşkilat mensuplarımızın her an bir seçim varmış gibi çalışması ve milletimize ola sevdasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi en önemli husus teşkilatların sağlam yapısı güvenilir ve dürüst insanlardan oluşmasıdır. Bizler bu göreve hiçbir maddi menfaat gözetmeksizin talip olduk teşkilatlar hizmet kapısıdır. Bizler için ilk ve tek öncelik vatana ve millete hizmet hakka hizmet önceliğimizdir. Bizler bu gün seçim varmış gibi çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz çalmadık kapı bırakmıyoruz ve bırakmayacağız. Değerli Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını davasını tüm arkadaşlarımıza ileteceğiz. “ dedi.

ÜLKEMİZİ 2023 VE 2053 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK DURMADAN YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Demir, “Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınların siyasetin öznesi olarak görmesi biz kadınların siyasette aktif olarak yer almamıza vesile olmuştur bir kadın olarak bu göreve beni layık gören Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’a Sayın İl Başkanım Hakan Han Özcan’a ve tüm yetkili kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ülkemizi 2023 ve 2053 hedeflerine ulaştırmak durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde ülkemizin yoluna güçlü bir şekilde devam etmesi için tüm gücümüzle çalışacağız. Sözlerime üstat Necip Fazıl’ın şu sözleri ile son veriyorum “üzülme bu davanın sahibi haktır hak olan bu davada zafer muhakkaktır” dedi.

ANKARA’DA SÜREÇ GÜNDEN GÜNE İYİYE GİDİYOR

Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanlığında Konuşan Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Vakalara, durumlara, tespitlere, günlük verilere baktıktan sonra, hastanelerimizin durumlarına, vatandaşların tedbirlere uyma durumlarına baktıktan sonra valiliğimizde, sağlık bakanlığımızdaki verileri aldıktan sonra genel merkezimizle de istişare edip, dün Evren, Şereflikoçhisar bugün Polatlı’mız birazdan Haymanaya geçeceğiz yarında Gölbaşı, Keçiören ilçelerimizde, bu hafta sonunu 6 kongreyi yaparak inşallah kongrelerimize hızlı bir şekilde devam edip akabinde hemen il kongremiz bu şekliyle yapıp kongre dönemini Ankara’da bitirmeyi düşünüyoruz” dedi.

 İNŞALLAH ANKARA’DA SÜREÇ GÜNDEN GÜNE İYİYE GİDİYOR

Özcan, “ Bu süreçte Polatlı teşkilatımızla, Valiliğimizle, belediyemizle, il sağlık müdürlüğümüzde elinden gelen her şeyi yaptı vatandaşla beraber. İnşallah Ankara’da süreç günden güne iyiye gidiyor. Bu günde kongremizi gönül isterdi ki daha büyük bir yerde daha çok misafirimizi davet edelim. tabi Polatlı da bu zamana kadar kuruluştan bugüne kadar görev yapıp, görevlerini bayrak yarışı ile kongrelerle, değişik vesileler bir sonraki arkadaşlarına teslim eden aynı zamanda bu davada emekleri olup ahirete intikal eden büyüklerimize Allah’tan rahmet ve şu anda aramızda olmaya çalışıp ama başka şehirlere gitmiş veya işlerinden dolayı aramızda olamayan büyüklerimize abilerimize Allah razı olsun” dedi.

KAHRAMAN KAZAN VAR AMA BİR DE KAHRAMAN POLATLI VAR

“Özcan, “Polatlı bizim en güzide ilçelerimizden ve insanıyla teşkilatıyla muhabbetiyle Polatlı’mızı ayrı bir severiz İlçe Başkanı Aysel Hanımla da bilhassa 15 Temmuz gecesinden beri ayrı bir hukukumuz var Polatlı halkı teşkilatı ile birlikte o gece burada büyük bir hain kalkışmanın asıl ana aktörü olacak yeri tıkamış oldu müsaade etmedi. O zamanki dönem belediye başkanımız, gençlik kolları başkanımız engel oldu ve Ankara’ya desteği kestiler bu bizim elimizi çok rahatlattı onun için Polatlı’nın o geceden dolayı kahramankazan var ama bir de Kahraman Polatlı var kahraman Mamak var Kahraman gölbaşı var kahraman Elmadağ var bizim bütün şehriyle Gazi Ankara var ve liderinin peşinde ülkesine vatanına kast edenlere milletine kast edenlere müsaade etmedi Ankara ve hamd olsun şu anda da çalışmalarıyla pandemi döneminde hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalarla Ankara yine tüm Türkiye’ye ışık tutmaya devam ediyor.” dedi.

BÜYÜK BİR MİLLET BAHÇESİ POLATLIYA KAZANDIRIYORUZ

Özcan, “Yeni döneme göreve seçilecek arkadaşlara güzel işler yapacağına inanıyorum. Polatlı da yeni bir heyecanla yeni bir destan yazacağına inanıyorum. Millet bahçesini çevre bakanımızla da konuştuk vekillerimizle beraber istişaremizi yaptık. Belediye başkanımızla, ilçe teşkilatımızla hep beraber bunu takip ediyoruz. Merkezi hükümetimizden de alınabilecek bütün yatırımları almaya çalışıyoruz. Bunun için de inşallah yer tesisinin istişareleri yapılıyor, büyük bir millet bahçesini Polatlı’ya kazandırıyoruz. Polatlı için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışacağız. Belediye başkanımız cumhur ittifakı, ittifakımızın belediye başkanı burada biz her zaman destekçisiyiz.” dedi.

AK PARTİ’NİN YAPTIKLARINI 20 YILDA YAPTIKLARIMIZI ANLATACAK DEĞİLİM

Düzce Milletvekili ve Ankara Koordinatörü Ayşe Keşir, Ben çok uzun uzun AK Parti’nin yaptıklarını 20 yılda yaptıklarımızı anlatacak değilim ne buradaki üç beş dakikaya ne de üç beş saate sığar diyerek, “Özellikle 2013 Mayıs’ına dikkatinizi çekmek istiyorum o gün, o ay özellikle olanlar o ay IMF’ye son taksitini ödedi, Türkiye o ay üzerinden geçtiğimiz köprünün görüşmeleri yapıldı, 3. havalimanının sözleşmeleri görüşmeleri yapıldı, Çanakkale köprüsünün görüşmeleri yapıldı ve o ay gezi olayları patladı sokaktaki herhangi birine sorun bu bir tesadüf olabilir mi mümkün imkan yok. Bu coğrafyanın kaderi böyledir AK Parti ile birlikte cumhurbaşkanımız ile birlikte one minute diye başlayan, dünya beşten büyüktür diye devam eden ve dik bir duruşu tarihten aldığımız o gücü hatırladığımız bir dönemi yaşıyoruz. Biz bu dönemi özellikle 15 Temmuz’dan sonra Cumhur İttifakı ile birlikte kale gibi de sağlamlaştırdık” ifadelerinde bulundu.

19 YILDIR ÇOK BÜYÜK MÜCADELELER VERDİK

Ak Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin Ak Parti İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresinde konuşarak, “Bütün bu günler içerisinde hep beraber Türkiye’yi yolundan geri çevirmek isteyen Türkiye’yi yolundan geri etmek isteyen büyümesini güçlenmesini kendi ülkesinde yaşayan insanlarının yaşam standartlarını, demokrasisini, hukukunu, alt yapısını ve özgüvenini yükseltmesini ve bu yükselen özgüveni ve imkanları ile birlikte yakın coğrafyadan başlamak üzere bütün dünyadaki zulme haksızlıklara itiraz eden o zulümler altında ezilen insanlara bir nefes bir huzur olarak ulaşmasını sağlayan, çalışan o sesi kesmek istediler. 19 yıldır çok büyük mücadeleler verdik” dedi. Haber/ İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.