DEMİR: KERBELA FACİASININ DA MEYDANA GELDİĞİ TARİHTİR

Bu haber 01 Eylül 2020 saat 8:30 'de eklendi.

AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Aysel Demir, Aşure ayı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınlayarak şu açıklamalarda bulundu. “Muharrem ayının 10. günü Müslümanlar için hafızalarımızda önemli hatıralar ve mesajlar barındıran bir zamandır. “Aşûre” diye isimlendirilen bu günün milletimizin birlik beraberliğine vesile olmasını diliyorum. İnsanlık tarihinde bir çok önemli olaya sahne olan Aşûre günü, aynı zamanda İslam tarihinin en üzücü olaylarından biri olan Kerbela faciasının da meydana geldiği tarihtir. Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin (ra) ile birlikte bir çoğu Ehli beyt’ten 70 civarında müslüman Kerbela’da acımasızca şehit edilmiştir“dedi.

KERBELA BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN ORTAK YARASIDIR

Demir, “Bu sebeple Kerbela, geçmişten günümüze ırkı, mezhebi, ne olursa olsun bütün müslümanların ortak yarasıdır. Nitekim bu büyük acıyı yüreğinde taşıyan her Müslüman, Hz. Hüseyin’e ve Ehl-i beyt’e bu zulmü reva gören anlayışı tarih boyunca hep kınayarak vicdanlarda mahkum etmiş, buna mukabil, Hz. Hüseyin ve tüm Kerbelâ şehitlerini ise büyük bir özlem, muhabbet ve rahmetle yad etmiştir” dedi.

ZULME VE ZALİMLERE ÜSTÜN GELMİŞTİR

Demir, “Hz. Hüseyin’in hayatına baktığımızda onun, toplumu karıştıran kabilecilik ve kavmiyetçilik karşısında ümmet ve kardeşlik bilincinin oluşması için mücadele ettiğine şahit olmaktayız. En temel gayesinin, İslam toplumunda hak ve adaleti egemen kılmak ve Rasulüllah’ın miras olarak bıraktığı “güzel ahlak” üzere bir toplum inşa etmek olduğunu görmekteyiz. İşte Hz. Hüseyin, bu uğurda canıyla bedel ödemiş bir büyük şahsiyettir. O, iman, sadakat ve samimiyet hususunda dik duruşuyla zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin karşısına dikilmiş ve şehadetiyle zulme ve zalimlere üstün gelmiştir” dedi.

BÜYÜK BİR GAYRET VE EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMAKTIR

Demir, “Hz. Hüseyin’i sevmek ve onun yolunda olmak, dünyanın neresinde olursa olsun ve kimden gelirse gelsin her türlü zulüm, haksızlık, ayrımcılık ve zorbalığın karşısında durmaktır. Bu yolda can verebilmektir halde, bize düşen geçmişin acı hatıraları karşısında sorumluluk bilinciyle hareket etmek, daha iyi bir gelecek inşa etmek için büyük bir gayret ve el birliği ile çalışmaktır” dedi.

GÜVEN İÇERİSİNDE YAŞAYABİLDİĞİMİZ BİR HAYAT TEMENNİ EDİYORUM

Demir, “Bu vesileyle, başta Hz. Hüseyin ve Kerbelâ şehitlerimiz olmak üzere Malazgirt’te, Çanakkale’den Sakarya’ya, 15 Temmuz’dan günümüze vatan, din, iman ve her türlü mukaddes değerler uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyor; milletçe ve tüm İnsanlık olarak huzur, barış ve güven içerisinde bir hayat yaşayabilmemizi temenni ediyorum” dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.