Demir: Gençler tarihe sahip çıkarsa bu ülkeyi hiç kimse yıkamaz!

Bu haber 06 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Ak Parti Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Aysel Demir, gerçekleşen Ak Parti Polatlı Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, “ Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak Polatlı gerçekten Cumhurbaşkanımızın verdiği direktiflerle olağanüstü bir çalışma ile bütün seçimlerde Türkiye ortalamasının üzerinde oy alan bir teşkilatız. Başarı tek kişinin yapabileceği bir şey değil arkadaşlar başarı ekip işidir, ben değil biz diyerek biz bu başarıyı elde ettik gençlik kolları kadın kolları meclis üyeleri mahalle başkanları sandık başkanları hepsi kilim dokur gibi adete tek tek emek vererek aldığı bir başarıdır biz bu başarıyı sonuna kadar götürebilmek için yine aynı heyecan ile aynı ekip ruhuyla çalışmaya devam edeceğiz Ak parti tesadüfen kurulan bir parti değildir. Bizler AK Parti kurulana kadar her 10 yılda bir tepesine vurulan bir ülkeydik” ifadelerinde bulundu.

O ZİHNİYETİ İKTİDARA GETİRMEDİLER

Demir, “Menderesin idam edildiği zaman bu ülkede bir tane bardak bir tane cam dahi kırılmadı niye biliyor musunuz insanlar evlerinde sessiz sessiz ağladılar o kadar üzüldüler ki bir daha o zihniyeti iktidara getirmediler ve halk sandıkta onlara gereken cezayı verdi . 28 şubatı asla unutmadık özellikle gençler sizler unutmayacaksınız çünkü bunlar bizlere okullarda değil hayat tecrübesi ile öğretilen şeyler biz bu yaşadıklarımızı şimdi neden yaşamıyoruz biliyor musunuz Recep Tayyip Erdoğan gibi bir dünya liderine sahip olduğumuz için.” dedi.

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR

Demir, “Değerli dava arkadaşlarım 15 Temmuza bir geri dönelim 15 Temmuz gecesi hangi güç sizi tankın altına yatırmaya zorladı kim yatar ya o silahların karşısına kim kendini verir. Hiç karşılıksız, hiçbir korku aklına gelmeden siper eder işte bu iman güçlülüğü iman sevgisi vatan sevgisi imandandır denilir. Eğer biz o gece sizlerin bu cesareti, bu iman gücü olmamış olsaydı biz aynı tıpkı menderesin asıldığı dönemde ki gibi evlerimizde marketlerin önünde ya da bankamatiklerin önünde olurduk arkadaşlar. Bizleri onlardan ayıran tek şey vatan sevgisi ve imanımız Allaha hamd olsun.” dedi.

GENÇLER SİZİN ÇOK OKUMANIZ LAZIM

Demir, “Gençler sizin çok okumanız lazım. Bakın isim vermeyeceğim bir siyasi partinin bir toplantısında şahit olduğumuz ve duyduğumuz bir konuşmayı size aktaracağım. Özellikle gençler sizi çok ilgilendiriyor. Hitap aynen şu; “Bakın yeni yetişen nesil geçmişini bilmiyor, tarihini bilmiyor. Bu da ne demektir bizim iktidara geleceğimizi gösteriyor.” Bakın bu o kadar vahim ve talihsiz bir açıklama ki aslında burada da size sizlere mesaj veriyor; “ Gençler tarihimizi bilin” Tarihimize sahip çıkın. Siz eğer tarihimize sahip çıkarsanız, bu ülkeyi hiç kimse yıkamaz” dedi.

GENÇLER SİZ DÜNYAYA BİR ÖRNEK OLDUNUZ

Demir, “Burada 15 Temmuz yaşanıncaya kadar bazen hüzünlenirdim. Derdim ki, bu Çanakkale ruhunu biz nasıl yaşatsak acaba halen var mıdır? Diye bazen böyle düşünmedim gün olmamıştır. 15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhunun ne kadar dimdik ayakta olduğunu gördük. Siz dünyaya bir örnek oldunuz. O gece sokağa çıkan bütün vatanseverler, bütün gençler siz dünyaya örnek oldunuz. Hatırlayın, 15 Temmuz Darbesinden hemen sonra Brezilyaydı yanlış hatırlamıyorsam bir darbe girişimi olduğu zaman, Brezilya da ki halklar evlerine Türk Bayraklarıyla o darbeyi protesto ettiler. Bu o kadar anlamlı bir şey ki gerçekten çok anlamlı. Biz sadece bizim liderimiz Türkiye’nin lideri değil. Bakın İslam alemi mazlumların o kadar geniş bir coğrafyanın lideri ki, Allah muhafaza Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi bizi bu kadar yüreklendirmeseydi bugünkü durumumuz çok çok daha farklı olurdu ” dedi.

BAKIN EĞİTİM OKULDA BAŞLAMAZ, EĞİTİM EVDE BAŞLAR

Demir, “Bizler doğruluktan, dürüstlükten ayrılmayarak Gençler sizler değerlerinize sahip olarak bu iktidar sizin sayenizde ilelebet devam edecektir. Sizler okudukça, sizler öğrendikçe sizler bir şeylerin farkına vardıkça Allah’ın izniyle Ak Parti 19 yıl değil, 59 yıl, 69 yıl 100 yılda iktidar olur arkadaşlar. Bizim burada hepimizin yapması gereken şey öncelikle yetiştireceğimiz çocuklara temel bilgileri vermek. Ben çok siyasi konuşma yapmayacağım. Çünkü; gelecek Çocuklarımızda. Sizler ayrın bir gün hepiniz evlat sahibi olacaksınız. Bakın eğitim okulda başlamaz, eğitim evde başlar. Anne baba olarak önce kendi değerlerinize sahip çıkacaksınız ” dedi.

ALLAH’IN İZNİYLE BİZLERE HİÇBİR ŞEY OLMAZ

Demir, “İzmir’de öncelikle başta söylemem gerekiyordu. İzmir’de yaşanan depremden dolayı tüm ölenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Dün hepimizin heyecanla duygulanarak, ağlayarak izlediğimiz Ayda Bebek kurtarılırken, Kurtarma ekiplerinden biri o kadar galeyana geliyor ki o kadar duygulanıyor ki, “Allah-u Ekber” diyor. Neden Allah-u Ekber dedi diyen bir kesim var bakın bu çok acı bir şey. Gerçekten çok acı. Bu Kelime’den daha güzel bir kelime var mı? Ama bu rahatsız ediyor. Bunları çok iyi takip edin. Bizler sizlerin dirayetli duruşuyla, sizlerin bilgili, kültürlü kendinizden sonrada yetiştirecek nesillerden sonra Allah’ın izniyle bizlere hiçbir şey olmaz ” dedi.

ASLINDA TÜRKİYE’YE HER GÜN OPERASYON ÇEKİLİYOR

Demir, “Aslında Türkiye’ye her gün operasyon çekiliyor. Ama bizler o kadar güçlüyüz ki Çünkü eski Türkiye değil biz çok güçlüyüz. O kadar güçlüyüz ki Sİ HA’larımız, tanklarımız, tüfeklerimiz neydi ne olduk ve daha da neler yapacağız bunlar basit şeyler değil. Artık oyun içinde bir takım bizi dışlayan devletler bizim iznimiz olmadan oynayamıyorlar, Amerika gibi süper devlet denilen bir devletin bugün adayı olan kişi çalışmasında ki temel şeyi Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kalkması ya da indirilmesine bağlamış. Burada bile hoşumuza gidecek çok güzel bir nokta var. Bakın ne kadar güçlü bir liderimiz var ki, Amerikan seçimlerinde konu. Amerika’da seçim almak için Cumhurbaşkanını indirmemiz lazım. Millet ittifakına destek vermemiz lazım. Burada çıkaracak çok büyük bir ders ve tablo var. Gençler; siz görün bunları. Bizler o kadar köklü bir tarihten geliyoruz ki bizim 600 yıllık imparatorluk dönemimiz de Dünyaya hükmetmiş bir atalarımız döneminden gelen, halen bu adete sürdüren zulme karşı hayır diyen adaletten ayrılmayan bir kültürümüz var ” dedi. Haber/ İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.