DEMİR: ÇİFTÇİ BÜYÜRSE TARIM BÜYÜR, TARIM BÜYÜRSE ÜLKE EKONOMİSİ BÜYÜR

Bu haber 14 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir 14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Hükümet olarak tarım faaliyetlerinden de bahseden Demir, “Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren  çiftçilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi.

DESTEĞİMİZ HER KONUDA, HER ALANDA DEVAM EDECEKTİR

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir 14 Mayıs Çiftçiler Günü mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tarımsal sulamada tarladaki sulama tesislerini hızla tamamlayacağız: Çiftçilerimize sulama, enerji, kredi konusunda müjdelerimiz arasında; Ülkemiz tarımını suyla bereketlendirerek barajı ve göleti tamamlanmış tarımsal alanlardaki sulama tesislerini bitirerek milli ekonomiye kazandırmak, Üreticilerimize yıllık yaklaşık 41 milyar lira gelir artışı sağlamak, özellikle açık sistemden kapalı sisteme süratle geçip, ağırlıklı bir çok yerde barajlarımız enerji bağlantılı olsa da buralarda sulama sistemlerine geçmenin adımlarını atmakta… Güneş enerjisi için çiftçilerimize destek vereceğiz: Sulama faaliyetlerinde güneş enerjisinin payını hızla artırarak; Türkiye’nin toplam kurulu gücünün yüzde % 53’i hidroelektrik, rüzgar, geniş, jeotermal kaynaklardan oluşmaktadır. Güneşten elektrik üretimine yönelik çok büyük yatırımlar yaparak hangi şehrimize giderseniz gidin güneş enerjisi tarlalarını, çatı üstü sistemlerini yaygınlaştırdık. Her ne kadar elektrikte KDV indirimi ile çiftçilerimizin maliyetlerinde azalma sağladıysak da soruna daha kökten çözümler bulmamız gerektiğinin farkındayız. Özellikle sağlayacağımız finansman kolaylıklarıyla sulama faaliyetlerinde güneşten elde edilen elektriğin payını artırmayı planlamaktayız. Hazine destekli kredilerin üst limitini yükseltiyoruz: Kredi üst limitleriyle ilgili tüketicilerin kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılayacak tesisleri kurabilmelerini kolaylaştırmak için belediye, sanayi tesisleri ve tarımsal sulama abonelerinin iki katına kadar lisanssız üretim tesisi kurabilmelerine imkanlar sağladık. Amacımız her alanda enerji maliyetlerini düşürecek çalışmanın önünü açmaktır. Bu adımlar Paris İklim Anlaşması kapsamında hayata geçirmemiz gereken yapısal değişimlere katkı sağlayacaktır. Hazine faiz destekli kredilerin üst limitini yükseltiyoruz. Çiftçilerimizin finansmana erişimini kolaylaştırıyoruz. Tüm kurumlarımız bu süreçleri yakından takip ederek neticelendirecektir. Sulama, enerji, kredi konusunda attığımız bu adımlarla çiftçilerimize desteğimiz her konuda, her alanda devam edecektir.”

PARTİM VE ŞAHSIM ADINA BU ÜLKEYE HİZMET BOYNUMUZA BİR BORÇTUR

“Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerine Devlet Desteğimiz, Tarım ve Hayvancılık Projelerine % 50 Hibe Desteği (Arıcılıktan,Kaz ve Hindi yetiştiriciliğine, İpek böceği Projelerine) Kırsal Ekonomik Alt Yapı Yatırımlarına % 50 Hibe Desteği KOSGEB Hayvancılık Destekleri Büyükbaş ve Küçükbaş Yem Desteği Tarım ve Hayvancılık Destekleri Tarımsal Desteklemeler ( Ahır yapımından ,Yem Hazırlama Makinesine kadar İnşaat ,Çadır Alımı, Makine ,Ekipman ve diğer aletler için) Bitkisel Üretim yapan küçük aile işletme desteği Fındık alan bazlı gelir ve alternatif ürün desteği İyi Tarım Uygulamaları Mazot , Gübre ve Toprak Analizi Organik Tarım Toprak Analizi Desteği Hibe Destekleri ( Damızlık Kaz Kümes ve Kuluçkahane, İnşaat yatırımlarında inşaat makine alet ekipmanlar için 700 bin lirayı geçen hibe desteği. Ticari Hindi Kümes İnşaatı yapımı ,alet,ekipman alımı için 200 bin liraya kadar hibe desteği) Bireysel Sulama Sistemlerine % 50 hibe destek Biyoteknik ve Biyolojik Mücadele Kapsamında Destekler Tarım Havzaları Destekleme Modeli dahilinde yapılacak desteklemeler,Çiftçi Kayıt Sistemleri ile ilgili düzenleme vb. Partim ve Şahsım adına bu ülkeye hizmet boynumuza bir borçtur. Rabbim bizi toprağa, aslımıza bağlayan  çiftçilerimiz gibi çalışkan, güçlü bu ülkeye emektar kılsın. Alın terini, yüreğini ve emeğini harmanlayarak kendini üretmeye adayan, ülkesine, mesleğine, toprağına büyük bir aşkla bağlı olan çiftçilerimize bereketli bir yıl, bol kazançlar diliyorum. Unutmayalım ki çiftçi büyürse tarım büyür, tarım büyürse Ülke ekonomisi büyür. Elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime geçiren, Emekleriyle toprağı yoğuran, tarımın mihenk taşı Çiftçilerimizin 14 Mayıs Çiftçiler Günü kutlu olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.