Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylarının çoğu belli olurken, DEM Parti tarafında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta DEM Parti’den aday olması beklenen Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, adaylıktan çekildiğini açıklayan yazılı bir metni kamuoyuna duyurmuştu.

Mansur Yavaş’a Kalecik’te yoğun ilgi Mansur Yavaş’a Kalecik’te yoğun ilgi

Demirtaş’ın çekilmesi sonrasında ise sebebi merak edilirken, kulis bilgilerine göre parti içinde uzlaşma sağlanamaması Başak Demirtaş’ın geri adım atma sebeplerinden biri oldu. Özellikle parti içinde kadın üyelerinin, Demirtaş’ın adaylığına karşı çıktığı konuşuldu. Ayrıca Başak Demirtaş'ın adaylığının Selahattin Demirtaş'ın eşi olarak gündeme getirilmesi ve bu durumun pazarlık nedeniyle aday gösterileceğine dair iddiaların parti içinde rahatsızlık yarattığı ortaya çıktı.

Dem Parti’nin Konuşulan Adayı Yine Kadın! Açıklama Saati Ise Değişti (1)

(28. Dönem Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş)

ANKARA İÇİN DÜŞÜNÜLÜRKEN, İSTANBUL OLACAK

DEM Parti İstanbul adayları için ise Meral Danış Beştaş'ın ismini konuşmaya başladı. Sızan kulis bilgilerine göre, Ankara için gündeme gelen Beştaş'ın İstanbul adaylığına sıcak baktığı söyleniyor. İ

AÇIKLAMA SAATİ DEĞİŞTİ

Bugün İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını açıklayacak olan DEM Parti’nin ise programda değişiklik yaptığı öğrenildi. Saat 14.00’te yapılacak olan açıklamanın, bir saat öne alınarak saat 15.00’de gerçekleşeceği aktarıldı.