CUMHURİYET MEYDANINDA KURBAN VEKALETİ STANDI AÇILDI

Bu haber 22 Haziran 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Müftülüğü tarafından 2022 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim standı Cumhuriyet Meydanında açıldı. Kurban vekaleti vermek isteyen vatandaşlar için Arefe gününe kadar açık olacak stantta ilk vekaleti Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban kesmede vatandaşların kurbanları kendi isimleri ile İslami gerekliliklere uygun olarak kesilip ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıyor. Vekalet ile kurban kesmede vatandaşın isteğine göre kurbanı yurt içinde yada yurt dışında ihtiyaç sahibi vatandaşların olduğu bölgelerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Polatlı İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2022 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtımı için Polatlı Cumhuriyet Meydanında stant kurarak kurban vekaleti vermek isteyen vatandaşlardan vekalet alıyor. Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak ve Polatlı İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri tarafından dün açılışı gerçekleştirilen stantta ilk kurban vekaleti Kaymakam Bulacak tarafından verildi. Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim standı arefe gününe kadar saat 10.00-18.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanında olacak. Standı ziyaret eden her vatandaşa Diyanet İşleri Başkanlığına ait Dinim İslam Temel Bilgiler kitabı hediye edildi. 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedeli Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yurt içinde 2 bin 250 lira, yurt dışında bin 800 lira olarak belirlendi.

CİHANGERİ: HEDEF DÜNYA ÖLÇEĞİNDE 25 MİLYON İNSANA ULAŞMAK

Stant hakkında bilgi veren Polatlı İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, “Vekaletle Kurban bağış standımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu stant vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünya çapında yapmış olduğu büyük bir hizmetin kapısı olarak görüyoruz burayı. Geçen yıl Polatlı özelinde her yıl artarak gelen rakamla 325 vekaletle kurban hissesi aldık. Bu rakam ilk başladığımız senelerde 150 civarındaydı. Her sene artarak bu rakama ulaştı. İnşallah bu seneki rakamımız bunu daha da geçmek, daha fazlasını elde etmek. Buradaki maksadımız Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu sene ki hedefi Dünya ölçeğinde 25 milyon insana ulaşmak. 25 milyon insanın sofrasına bir parça et koyabilmek. Bizim ibadetlerimizi, dualarımızı, sevgimizi ve muhabbetimizi ve selamımızı onların kapısına götürmek ve sofrasına koymak. Hepimiz bu hedef ve niyetle bu standımızı oluşturduk. 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelin yurt içinde 2 bin 250 lira, yurt dışında bin 800 lira olarak belirlendi. Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun bize destek verdiler ve İnşallah ilk hisseyi kendisinden almak nasip oldu. Hizmet edecek olan meslektaşlarıma, arkadaşlarıma başarılar diliyor, teşekkür ediyorum.” dedi.

BULACAK: STANDIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Stantta ilk vekaletle kurban bağışı gerçekleştiren ve imkanı olan tüm Polatlı Halkını davet eden Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, “Standın hayırlı olmasını diliyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hem yurtiçi hem de yurtdışında ciddi hizmetleri var. Özellikle yurtdışında 174 ülkeye kurban hizmeti gidiyor. Bu hem dostluğun ve kardeşliğin gelişmesi hem de dinimizin güzelliklerinin anlatılmasına da vesile oluyor. İnşallah bizde bu yıl kurbanımızın birini Diyanet İşleri Başkanlığına bağışlayalım istiyoruz. Allah kabul etsin. Ben burada hizmet verecek arkadaşlarıma başta Müftümüz olmak üzere teşekkür ediyorum. İmkanı olan bütün Polatlılı vatandaşlarımızın Diyanet Vakfına bu manada destek olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.