Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararlarına göre, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri uyarınca bazı önemli görevlendirmeler yapıldı. Bu kapsamda, Libya Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Güven Begeç, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine ise Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Burak Akçapar atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar doğrultusunda, Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Atan, Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Üyeliğine Doçent Doktor Yalçın Avcı, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Üyeliğine Uzman Doktor Mustafa Bilal Ceylan, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Göz Hastalıkları Üyeliğine ise İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Profesör Doktor Mehmet Akif Özdamar getirildi.

KARARLAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI 

Kentsel Dönüşüm Başkanlığına ise Hakkı Alp, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'ne Bedri Sinan Gül, Marmara Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'ne de Sezayi Köse'nin atandığı öğrenildi. Bu atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne Taner Beyoğlu, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Muharrem Eliş atandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda ise Bakanlık Sanayi Genel Müdür Yardımcıları Ali Murat Sürekli, Ömer Bilen ve Serkan Çelik görevden alınarak, yerlerine Elif Tuğçe Çınar, Ümit Yasin Güven ve İsmail Musab Gülaçar atandı.

Ayrıca, Yüksek Öğretim Kurulu Üyeliğine Profesör Doktor Derviş Karaboğa atanırken, üniversite rektörlüklerinde de bazı değişiklikler oldu.

Çanakkale'nin ciğerleri yandı! Tam 952 futbol sahası büyüklüğünde Çanakkale'nin ciğerleri yandı! Tam 952 futbol sahası büyüklüğünde

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü'ne Profesör Doktor Musa Kazım Arıcan, Başkent Üniversitesi Rektörlüğüne Profesör Doktor Hakan Özkardeş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğüne Profesör Doktor Zafer Asım Kaplancıklı, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğü'ne Profesör Doktor Ersoy Kocabıçak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Profesör Doktor Mustafa Ege Yazgan, İstanbul Galata Üniversitesi Rektörlüğü'ne Profesör Doktor Şeyma Aydınoğlu ve İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne Profesör Doktor Mustafa Kara atandı. 

İHA

Editör: Tuğba Akkesen