CHP ve AK Parti arasında 8 yıl aradan sonra genel başkan düzeyinde ilk kez görüşme gerçekleştirilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye iade-i ziyaret gerçekleştireceği haberleri siyaset gündeminde oldukça dikkat çekmiş merak konusu olmuştu. AK Parti taraflarından da bu ziyaretin ne zaman gerçekleşeceğine dair bir açıklama geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'ye yapması beklenen ziyaretin tarihine ilişkin AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, tarih vererek bu ziyaretin Haziran ayının ilk haftasında gerçekleşebileceğini açıkladı.

Ö Z E L E R D O Ğ A N

TARİH VERDİ 

Kanal 7'deki programda gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Özel'in bir araya gelmesini yorumladı. Güler, bu diyalog zemininin nezaket içinde sürdürülebileceğini, siyasi partilerin toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için kurulduğunu ve karşıt fikirlerin ortak zeminde konuşulmasının önemli olduğunu belirtti.

Koray Aydın’dan ikinci kez Meral Akşener’e çağrı: Açıklama yapılması şarttır Koray Aydın’dan ikinci kez Meral Akşener’e çağrı: Açıklama yapılması şarttır

Güler ayrıca, Meclis'te diğer siyasi partilerin grup başkanvekilleriyle diyaloğun olduğunu ve bunun topluma yansımasının önemli olduğunu vurguladı. Güler, ülkede birlik ve beraberliğin sağlanmasının önemli olduğunu ve bu diyalog zemininin devam edeceğini düşündüğünü ifade etti.

Editör: Tuğba Akkesen