Son Defacto reklamında oynayan kız (kadın) kim? 2024 Defacto reklam yüzü kimdir? Son Defacto reklamında oynayan kız (kadın) kim? 2024 Defacto reklam yüzü kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin 571’inci yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından mesaj yayınladığı mesajda, “Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul’u fethederken sahip olduğu inanç, kararlılık ve azim, bugün bize Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir” dedi.  

Başkan Erdoğan'dan İstanbul’un Fethi’nin 571’Inci Yılına Özel Mesaj 

İSTANBUL DÜNYANIN EN GÖZDE ŞEHİRLERİ ARASINDADIR” 

Erdoğan, mesajında İstanbul’un Fethi’nin dünya tarihinin ve Türk tarihinin en muhteşem zaferlerinden biri olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: 

"Dünya tarihinin ve tarihimizin muhteşem zaferlerinden biri olan İstanbul’un Fethi’nin 571. yıl dönümünü kutluyorum. Fethin ruhunu anlamak için, bu mübarek zaferin nasıl kazanıldığını iyi bilmek gerekiyor. Askeri dehası, kahraman ordumuzun azim ve kararlılığı ile aziz milletimizin bir kıtaya kök salmasına vesile olan fethin ardından, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet’in hoşgörü ve adaletli yönetimiyle İstanbul, farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez olmuştur. Tarihinin izlerini günümüze taşıyan; sanatçılara ilham kaynağı olan İstanbul, çağımızda ülkemizin iş, finans, ticaret, sanat, kültür ve inanç merkezi olarak dünyanın en gözde şehirleri arasındadır." 

“TÜRKİYE YÜZYILI HEDEFİNE ULAŞMA YOLUNDA İLHAM VERMEKTEDİR” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet ve askerlerinin fethi gerçekleştirmedeki inanç ve kararlılığının, bugün Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşmada ilham kaynağı olduğunu ifade ederek, mesajına şöyle devam etti: 

"Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul’u fethederken sahip olduğu inanç, kararlılık ve azim, bugün bize Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir. İstanbul'un Fethi’nin 571. yıl dönümü vesilesiyle, bu eşsiz güzellikteki dünya şehrini bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ile aziz şehitlerimizi rahmetle, hürmetle ve minnetle yâd ediyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum." 

Editör: Sema Türkel