Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. ölüm yıl dönümü, tüm ülkede anılmakta. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı da Anıtkabir’deki törene katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanında; TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar, yüksek yargı üyeleri, komuta kademesi yer almakta.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, Aslanlı Yol’dan geçerek Anıtkabir’e giriş yaptı. Saatler 9’u 5 geçe ise saygı duruşunda bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'deki Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Anma töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir özel defterini imzaladı.

"Vefatınızın 85'inci sene-i devriyesinde zatı alinizi, kahraman şehitlerimizi yad ediyoruz"

Deprem olmadan önce haber veren uygulama hangisi? Android Deprem Uyarı Sistemi Nedir? Deprem olmadan önce haber veren uygulama hangisi? Android Deprem Uyarı Sistemi Nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ne şu ifadeleri yazdı: "Vefatınızın 85'inci sene-i devriyesinde zatı alinizi, silah arkadaşlarınızı, kahraman şehitlerimizi yad ediyoruz. İlk asrını büyük bir gururla geride bıraktığımız Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için aşkla çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyetini her alanda yüceltmeye devam ediyoruz. Türkiye'nin yükselişine Türkiye Yüzyılı'nın inşasına hiçbir güç engel olamayacaktır."