MSÜ Kara Harp Okulunda diploma ve sancak devir teslim töreni yapıldı. Yapılan bu törene birçok devlet adamı katıldı.

Meteoroloji uzmanı Acar açıkladı… Türkiye’de yoğun yağışlı havalar bir hafta sürecek! Meteoroloji uzmanı Acar açıkladı… Türkiye’de yoğun yağışlı havalar bir hafta sürecek!

Milli Savunma Bakanlığı yapılan diploma töreni ile ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı.

Ekran görüntüsü 2023-08-31 104015

‘’ Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Kara Harp Okulu Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni gerçekleştirildi. Törene TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Azerbaycan Savunma Bakanı Org. Zakir Hasanov, Genelkurmay Başkanı Org. Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Savunma Sanayi Başkanı Haluk Görgün, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Cemal Sami Tüfekci ile Genelkurmay İkinci Başkanı Org. İrfan Özsert ve MSÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu katıldı. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan törende Kara Harp Okulundan bu yıl diplomalarını alarak ordu saflarına katılan 937 teğmen ile 76 misafir öğrenciyi kutladı. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Kara Kuvvetlerinde hâlihazırda görev yapan subay ve astsubayların yarısının üniversitenin mezunlarından oluştuğuna işaret ederek, "Bu evlatlarımız terörle mücadelede, vatan savunmasında ve ülkemizi temsil ettikleri uluslararası misyonlarda başarılarıyla göz dolduruyor. Siz genç teğmenlerimizin de katılımıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerimizin daha da güçleneceğine inanıyorum." diye konuştu.

Ekran görüntüsü 2023-08-31 104152

Törende ayrıca MSÜ Kara Harp Okulu devre birincisi Melisa Kılınç, yeni teğmenlere mezuniyet andını yaptırdı. Mezuniyet andının ardından Teğmen Kılınç, yaş kütüğüne dönem yıldız ve plaketini çaktı. Dönem birincisi Teğmen Kılınç, diplomasını da Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan'ın elinden aldı. Dereceye giren diğer öğrencilere diplomalarını TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve Kuvvet Komutanları verdi. Dereceyle mezun olan misafir teğmenler ile diğer mezunların da diplomalarını almaları sonrasında sancak devir teslimi gerçekleştirildi. Tören sonunda mezunlar Harbiye Marşı'nı okudu ve tören geçişi yapıldı.’’ İfadeleri ile paylaşımda bulunuldu.