Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 73 kişilik bir kafile ile Roma turuna çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi.

Erdoğan, İmamoğlu'nun 2027 Avrupa Olimpiyat Oyunları imza töreni için 45'i gazeteci olmak üzere 73 kişilik bir grupla Roma'ya gitmesiyle ilgili olarak, "Kimse kusura bakmasın, milletin cebinden basına özel uçakla Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Atanmış veya seçilmiş fark etmeksizin tüm makam sahipleri daha dikkatli davranmalıdır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya’da

“MAKAM SAHİPLERİ DAHA DİKKATLİ OLMALIDIR”

Erdoğan, ister merkezi ister yerel yönetim olsun, milletin vergilerini harcayan hiçbir kurumun savurganlık içinde olamayacağını vurgulayarak 'Son dönemde eş dost atamalarıyla birlikte belediye imkanlarının kişisel amaçlar için kullanıldığını görüyoruz' şekilnde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin altın ve elmas kaynaklarına sahip olmadığını, çalışarak ayakta kaldığını vurgulayan Erdoğan, tasarrufu sadece harcamaların kısılması olarak görmediklerini belirtti. Daha az kaynakla daha başarılı hizmet vermeyi hedeflediklerini ifade eden Erdoğan, kurumların iş süreçlerinin yeniden düzenlenmesi, teknolojinin en üst düzeyde kullanılması ve idari yapıların gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Editör: Tuğba Akkesen