Başkan Yıldızkaya haftasonu boyunca toplam 17 kırsal mahalleyi ziyaret etti Başkan Yıldızkaya haftasonu boyunca toplam 17 kırsal mahalleyi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesindeki ziyaretlerine Adıyaman'da devam ediyor. "Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni"nde konuşan Erdoğan'ın gündeminde 14 Mayıs seçimlerinde muhalefetin oluşturduğu 6'lı Masa vardı. Erdoğan, "Bütün günahı Bay Kemal'in sırtına yükleyip kenara çekildiler. Bay Kemal'e ilk hançeri vuranlar ise toplam oyları yüzde 1'i dahi bulmadığı halde sırtında Meclis'e taşıdığı uyanıklar oldu" ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN YÜKÜ BAY KEMAL'İN SIRTINA YÜKLEDİLER”

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde: "Terör örgütleri üzerinden siyaseti yönlendirme çabaları hiç bitmiyor. Birden artış gösteren terör eylemleri, provokasyonlar boşuna değildir. Hepsi de aynı senaryonun bir parçasıdır. Bu oyunu kuranların bilmedikleri bir şey var. O da Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığıdır. İktidara geldiğimizde önce güven ve istikrar iklimini tesis edecek adımlar attık. Elbette pek çok sinsi eylemle önümüz kesilmeye çalışıldı. Gezi olaylarından darbe girişimine, ekonomik tuzaklara kadar her yolu denediler. Son olarak şanslarını Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde denediler. Yolda birbirlerini görseler selam vermeyecek olanları aynı ittifak çatısı altında birleştirdiler yine de beceremediler. Bütün bu yükü de Bay Kemal'in sırtına yükleyip çekildiler."