Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Başbakanı olan Ali Asadov’u kabul etti. Yapılan görüşme kapsamında  başta Türkiye ve Azerbaycan ikili ilişkileri, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış görüşmeleri olmak üzere İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve bölgenin son durumu ile bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı.

A W199751 01

MHP lideri Bahçeli'den kamp öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı’na ziyaret MHP lideri Bahçeli'den kamp öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı’na ziyaret

TÜRKİYE-AZERBAYCAN İLİŞKİLERİ ELE ALINDI 

Azerbaycan’ın Ermenistan ile barış sürecinde kat edilen mesafenin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Mayıs’ta Almatı’da yapılacak görüşmeden de olumlu sonuç beklediğini belirtti.  Aynı zamanda barış anlaşmasının çok hızlı bir şekilde imzalanıp bölgenin özlemiş olduğu istikrara kavuşması gerektiğini vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıdan tek taraflı ve ön yargılı müdahalelerin bölgeyi jeopolitik çekişme alanına çevirmemesi için Türkiye ile Azerbaycan’ın yakın iş birliğine devam edeceğini, Türkiye’nin can Azerbaycan’a desteğinin her alanda süreceğini ifade etti.

İHA