CUMHUR İTTİFAKININ MİLLETVEKİLLERİ CUMHURBAŞKANINDAN KORKUYORLAR!

Bu haber 27 Eylül 2021 saat 8:56 'de eklendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Sayıştay raporlarında Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları ile ilgili yazılan raporlarda çok net ispatlanmış yolsuzluk iddiaları olduğunu söyledi. “Meclis olarak buna müdahale edemedik. Çünkü AKP ve MHP milletvekilleri ellerini kaldırmaya korkuyorlar” diyen Kuşoğlu, “Cumhur ittifakının milletvekilleri diyorlar ki; ‘Yolsuzluk var ama ne yapalım?’ Korkuyorlar Cumhurbaşkanından. Böyle bir sistem olamaz” diye sitem etti.

SİSTEM YÜRÜMÜYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu “Normal olarak parlamenter rejim ile yönetilen devlet sisteminde düzenlenmeler yapılması da gerekiyordu. Gelişen teknoloji ile birlikte başta hukuk olmak üzere reformlar yapılması gerekiyordu. Kurumsallaşmanın daha üst düzeye çıkması gerekiyordu. Fakat bir değişiklik yapıldı Tek Adam Rejimi ile kurulan sistem 3 yılda çöktü, ekonomi de çöktü. Türk tarihinde olmayan bir sistem geldi. Türk tarihinde ilk defa tek bir kişinin idaresi var. Binlerce yıllık tarihimizde böyle bir başka örnek yok. Şimdiki sistemde seçilmiş yetkili, sorumlu tek bir kişi var o da Cumhurbaşkanı. Böyle bir sistem yok böyle bir sistem yürümüyor. Üç senenin sonunda yürümeyen ve göz göre göre çöken sistem var. Bu çöküşü görmeyen, önleyemeyen ve sadece seyreden 19 yıllık bir AKP iktidarı var. Bu sistem ekonomiyi de dış siyaseti de itibarı da batırdı. Toplumsal ilişkilerimizi kutuplaştırarak sıkıntıya soktu. Devlet hafızasını ve aklını yok etti.”

CUMHURBAŞKANINDAN KORKUYORLAR; BÖYLE BİR SİSTEM OLAMAZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili

Bülent Kuşoğlu “Sayıştay raporlarında Ulaştırma Bakanlığı ve karayolları ile ilgili yazılan raporlarda çok net ispatlanmış yolsuzluk iddiaları var” diyen Kuşoğlu, “Meclis olarak buna müdahale edemedik. Çünkü AKP ve MHP milletvekilleri ellerini kaldırmaya korkuyorlar. Cumhur ittifakının milletvekilleri diyorlar ki; ‘Yolsuzluk var ama ne yapalım?’ Korkuyorlar Cumhurbaşkanından. Böyle bir sistem olamaz. Millet adına denetleyemeyen, yolsuzlukları soruşturamayan, yolsuzluklara dur diyemeyen bir meclis

olabilir mi?”

YOLSUZLUKLARA KARŞI MÜDAHALE EDEMİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu “Bugüne bakarsak yolsuzluklar her gün medyada yer alıyor. 4 bakan hakkındaki iddialar ortada iken mecliste AKP oyları ile yüce divana gönderilmediler. Dönemin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu yüce divana göndermek istediğini ancak Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmediğini açıkladı. Yolsuzluklara karşı müdahale edemiyor. TMSF Sürat Kargo meselesinde çok açık zarar edilen yılın rakamları alınmış kar edilen yıllar dikkate alınmadan muhammen bedel hesaplanmış ve ona göre satılmış. Bu kadar açık bir yolsuzluk var buna bile müdahale edemeyen bir sistem var. Böyle bir şey olamaz.” dedi. /BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.