Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Kutlu Fetih" programına katılan Başkan Demirbaş, tarihi anlamı büyük olan bu etkinlikte önemli bir rol üstlendi.
Program kapsamında yapılan konuşmada, Başkan Demirbaş, İstanbul'un fethinin insanlık tarihindeki yeri ve önemine vurgu yaparak, Fatih Sultan Mehmet'in ve dönemin kahramanlarının büyük başarısını anlattı. İstanbul'un fethinin sadece bir zafer değil, aynı zamanda medeniyetlerin buluşması ve yeni bir çağın başlangıcı olduğunu belirten Demirbaş, bu önemli olayın kutlanmasının tarihi bilincin ve milli gururun bir ifadesi olduğunu dile getirdi.
Öğrencilerin ve katılımcıların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, İstanbul'un fethine dair sunumlar, şiirler ve gösteriler gerçekleştirildi. Başkan Demirbaş, gençlerin tarih bilincini ve milli değerleri daha yakından tanımaları için yapılan bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti ve gençlerin tarihimizi daha iyi anlamaları için gereken her türlü desteğin sağlanacağını vurguladı.
ÇAĞRI ARCAKLIOĞLU