Coca Cola İsrail malı mı? Coca Cola'nın sahibi kim? Coca Cola hangi ülkenin markasıdır? tarzı soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İsrai'in Gazze'ye saldırıları devam ederken, İsrail'e yönelik boykotta da birtakım sorular vatandaşların gündeminde yer almakta. Bu sorulardan birisi de Coca Cola İsrail malı mı? Coca Cola'nın sahibi kim? Coca Cola hangi ülkenin markasıdır? İşte Coca Cola İsrail malı mı? Coca Cola'nın sahibi kim? Coca Cola hangi ülkenin markasıdır? sorularının cevapları 

Coca Cola İsrail malı mı?

1986 yılında John S. Pemberton, Coco Cola'nın formülünü bulan kişidir. Pemberton, kendi morfin bağımlığına çare bulmak amaçlı olarak Coco Cola'yı keşfetmiştir. Coco Cola, Dünya çapında 200'den fazla ülkede lisanslı şekilde üretilmektedir.

Coca Cola'nın sahibi kim?

Alkolsüz içecek markası olan ve karamelize şekerle tatlandırılan Coca Cola'nın sahibi Amerika Birleşik Devletleri'nin Georgia Eyaletinde Atlanta şehrinde kurulan The Coca-Cola Company'dir. Markanın bu adı almasındaki sebep; içeceğin yapımında kullanılan kola fındığı,kafein kaynağı ve koka yapraklarından dolayı bu isim tercih edilmiştir.

Ankara’da "Avrasya Hizmet Ödülleri" töreni Ankara’da "Avrasya Hizmet Ödülleri" töreni

Coca Cola hangi ülkenin markasıdır?

Coca Cola, Amerika Birleşik Devletleri'nin markasıdır. Marka,  2005 ile 2016 yılları arasında dünyanın en pahalı markası olarak tanınmıştı.The Coca-Cola Company şirketi, kendi bünyesinde çeşitli alkolsüz içecekler üretmeye de devam ediyor.