ÇKS KAYDINI YAPTIRMAYANLAR DİKKAT!

Bu haber 01 Kasım 2022 saat 9:53 'de eklendi.

SÜTÇÜ’DEN ÇKS UYARISI!

Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, 31 Aralık’ta sona erecek ÇKS kayıt süresinin yaklaşmasına rağmen hala çok sayıda çiftçinin müracat etmediğine dikkat çekerek mağduriyet yaşanmaması için çiftçileri ÇKS kayıtlarını yaptırmaları uyarısında bulundu.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik yapılmasıyla e-devlet üzerinden yapılan ÇKS başvuruları yapılıyor. Çiftçiler tarafından artık tarlada bağ bahçede, köyde kısacası internetin çektiği her yerde ÇKS başvurusu yapmanın kolaylığını yaşıyor. Polatlı’da ÇKS’ye kayıtlı yaklaşık 8 bin 750 çiftçi olduğunu belirten Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, yeni sistem ile 2023 yılı ÇKS kayıtlarını e-Devlet üzerinden veya bizzat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne giderek yapan çiftçi sayısının yaklaşık 3 bin olduğuna dikkat çekerek 31 Aralık’ta sona eren kayıt süresinden önce çiftçilerin kayıtlarını yaptırmaları uyarısında bulundu.

SÜTÇÜ: BÜROKRASİNİN AZALTILMASI VE ÜRETİM PLANLAMASI AMAÇLANDI

Yeni Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği ile dijitalleşme, bürokrasinin azaltılması ve üretim planlaması amaçlandığını ifade eden Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’de yayımlanarak, 1 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Söz konusu değişiklikle, önceki yönetmeliğin yayımlandığı tarihten bugüne kadar tespit edilen aksaklıkların giderilmesi, taşra teşkilatında uygulama birliğinin sağlanması, devreye alınacak yeni iş modellerine ve geliştirilen yeni politikalara adapte olunması için dijitalleşme, bürokrasinin azaltılması ve üretim planlaması amaçlandı.” dedi.

MÜRACAAT ETMEYEN ÇOK SAYIDA ÇİFTÇİMİZİN OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR

2023 yılı ÇKS kayıtlarını e-Devlet üzerinden veya bizzat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne giderek yapan çiftçi sayısının yaklaşık 3 bin olduğuna dikkat çekerek 31 Aralık’ta sona eren kayıt süresinden önce çiftçilerin kayıtlarını yaptırmaları uyarısında bulunan Sütçü, “Bu kapsamda, başvuruların e-Devlet üzerinden alınması amacıyla değişikliğe gidilmiş olup; Polatlı özelinde ÇKS ye kayıtlı yaklaşık 8 bin 750 çitçimiz bulunmaktadır. Yeni Yönetmelik ile 2023 yılı ÇKS kayıtlarını e-Devlet üzerinden veya bizzat ilçe Müdürlüğümüze gelerek yapan çiftçi sayımız mevcut tarih itibari ile yaklaşık 3 bin civarında bulunmaktadır. Toplam sayımızı ve son müracaat tarihi olan 31 Aralık 2022 olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda halen zamanın daralmasına rağmen müracaat etmeyen çok sayıda çiftçimizin olduğu tespit edilmiştir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için çiftçilerimizin bir an önce kayıtlarını ya e-Devlet üzerinden veya bizzat İlçe Müdürlüğümüze gelerek yapmaları gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.