ÇKS başvuruları bu ay son!

Bu haber 18 Haziran 2020 saat 9:46 'de eklendi.

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Çiftçi Kayıt Sisteminin (ÇKS) son günü hakkında bilgilendirmede bulundu. Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu bu konu hakkında 2020 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Kayıtları için son günün 30 Haziran 2020 olduğunu belirtti.

01 EYLÜL 2019 TARİHİNDE BAŞLAYAN BAŞVURULAR 30 HAZİRAN 2020 SON

Çiftçi Kayıt Sistemi Kayıtları için son günün 30 Haziran 2020 olduğunu ifade eden Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu; “2020 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları ÇKS Yönetmeliği ve Genelgesinde belirtildiği üzere 01 Eylül 2019 tarihinde başlamış ve 30 Haziran 2020 tarihi mesai bitiminde sona erecektir” diyerek vatandaşa bilgilendirmede bulundu.

“ÇKS’YE KAYITLI OLMA ZORUNLULUĞU BULUNMAKTADIR”

Konuya ilişkin açıklamalarına devam eden Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu; “Uygulamada olan Mazot ve Gübre Desteği, Sertifikalı Tohum Kullanımı Desteği, Sertifikalı Tohum Üretimi Desteği, Sertifikalı Fidan/Fide Kullanımı Desteği, İyi Tarım Uygulamaları Desteği, Organik Tarım Desteği, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre Yağlı Tohumlu Bitkiler ve Hububat- Baklagiller Fark Ödemesi Desteği, Küçük Aile İşletmesi  desteği, Yem Bitkileri Desteği, Katı Organik –Organa mineral Gübre Desteği, Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele Desteğinden faydalanabilmeleri için ÇKS’ye kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır” dedi.

“MESAİ BİTİMİNE KADAR GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPILACAK”

Gerekli işlemlerin yapılmasına ilişkin açıklamasına devam eden Başkan Köseoğlu; “2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıt ve güncellemesi için başvuruda bulunmayan üreticilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve bahsedilen desteklemelere müracaat edebilmeleri için 30 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar gerekli işlemleri yaparak bağlı bulundukları İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize kayıtlara esas evraklar ile müracaatta bulunmaları önem arz etmektedir.”

SON GÜN 30 HAZİRAN 2020

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu açıklamalarında son olarak; “30 Haziran 2020 tarihine kadar başvuruda bulunmayan üreticilerimiz Bakanlığımızca uygulamada olan ve Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacaktır” sözlerini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.