BUĞDAY 7 BİN LİRAYI AŞTI!

GÜNDEM, Uncategorized

ÇINAR’DAN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

Bu haber 18 Ocak 2022 saat 14:00 'de eklendi.

Polatlı dahil Ankara’nın 25 ilçesi ve Ankara’nın merkezinde geçtiğimiz hafta özel halk otobüsleri akaryakıt ücretlerinden dolayı kontak kapatarak protesto kararı almış vatandaşların mağduriyet yaşamaması için protesto kararı geri çekilmişti. Akaryakıt fiyatları nedeniyle zor günler geçiren şoför esnafına Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinden destek geldi. Meclis kararı tüm siyasi partiler destek verdi. Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar ve yönetimi dün AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek ilçe başkanları ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerine teşekkür etti. İlk olarak AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığına giderek AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Zekai Kaya ve Fatma Erten ile bir araya gelen Çınar daha sonra CHP İlçe Başkanlığına giderek İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık ile bir araya geldi. Destekten dolayı teşekkür eden Erdal Çınar, desteğin otobüsçü esnafını rahatlatacağını ifade etti.

ÇINAR: ULAŞIM ADINA GÜZEL BİR KARAR

Destek için teşekkür eden Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar, “ Kontak kapatma eylemimiz olmuştu. Esnafımız mazot desteği alamamıştı ve zor durumdaydı. Cuma günü Ankara Büyükşehir meclisinde  Ak Parti MHP ve CHP grubumuz ortak bir kararla  esnafın çalışma sistemini kolaylaştıracak şekilde esnafımızın yararına  bir karar verdiler. Bizlerde  patilerimize   meclis üyelerimize teşekkür ziyaretine  çıktık. Başkanlık yazısında günlük 350 TL günlük destek   çalışması yapıldı. Başkanlık yazısı  ile meclise sunuldu.  AK Parti Grup Başkanı Murat Köse ve MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan 150 TL biz artırıyoruz esnafımız rahat etsin diye imza attılar Mecliste 500 TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Her seferinde dillendiyoruz bu yükün altında kalıyoruz ulaşım olmazsa olmaz dedik. Esnafımız düzgün bir hizmet versin istedik. Bizleri kırmadılar. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş,  meclisimize, grup başkanlarına,  Büyükşehir meclis üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ulaşım adına güzel bir karara imza attılar “dedi.

DEMİR: ULAŞIMDA RAHATLIĞI SAĞLAMAK İSTİYORSAK DESTEK VERMEMİZ GEREKİYOR

AK Parti Polatlı İlçe  Başkanı Aysel Demir ise “Toplu taşımada alınan kararı sonuna kadar destekliyoruz. Özellikle   Ak Parti Grup Başkan vekilimiz  Murat Köse ve MHP grup Başkan vekili   Murat Ilıkan ‘a  bu konuda destek veren tüm siyasi partilere teşekkür ediyorum.  Ulaşım sektöründe   taşımacılık yapan esnaf kardeşlerimiz çok rahatlayacaklar. Ulaşımda rahatlığı sağlamak istiyorsak destek vermemiz gerekiyor” dedi.

ERTEN: ESNAFIMIZA VERİLEN DESTEK ÖNEMLİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti meclis Üyesi Fatma Erten “Ulaşım adına yapılan özel çalışma ve desteğe grubumuz ve MHP grubu  adına   mutluyuz. Ulaşımın rahatlaması adına esnafımıza verilen destek önemli.” dedi.

AK PARTİ VE MHP’NİN OYU İLE MECLİSTEN 500 TL DESTEK ÇIKTI

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zekai Kaya, “Ulaşım esnafımız yaptığımız destekten dolayı Kooperatif başkanımız ziyarete geldiler kendisine teşekkür ederiz.  Meclisin ilk toplantısında ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnaf arkadaşlarımız meclise gelerek zor durumda olduklarını ve bu şekilde kontak kapatma gerekliliğini söylediler.  Bizlerde  Büyükşehir olarak üzerimize düşen ne varsa yaparız kararı aldık. Belediyelerde  ilk gün dışında önerge verilemez,  başkanlık yazısı   ile  yazı gelsin biz Cumhur ittifakı olarak destekleyeceğimize söz verdik. Cuma günü başkanlık yazısı 350 TL olarak geldi.”

CHP VE İYİ PARTİ GRUBU KARŞI ÇIKTI

“AK Parti ve MHP grubu ile yapılan istişarelerde Polatlı  Ankara arasının uzun bir mesafe olduğunu bu şekilde ya bilet zammı yada destekleme yapılacaktı. Bizlerde günlük 350 TL olan başkanlık yazısını revize ettik meclisimize sunduk.  Mecliste CHP ve İyi Parti  grubu buna karşı çıktı. Yapılan konuşmalarda biz 350 TL veririz daha fazlası bütçemizi aşar dediler. Bizde    bu miktar EGO’yu etkilemez bizim katrilyonlarca bütçemiz var  Büyükşehir Belediyesinin 17 katrilyon bütçesi var 20 milyon gibi rakamın etkileyemeyeceğini söyledik. 500 TL olarak oylanmasını istedik. Oylamada Ak Parti ve MHP oyları ile geçti. CHP ve İyi Parti  grubu reddettiler ve oy çokluğu ile kabul edildi. Başkanlık yazısı olarak gelen 350 Tl ‘nin üzerine biz 150 TL koyduk belki bunu reddettiler ama ulaşım esnafımızın rahatlaması için hepimiz  elimizden  gelen gayreti gösterdik.  1 yıl süre ile otobüs  başına 500 TL destek hayırlı olsun. Çiftçiye her türlü destek yada ilçemiz ile  ilgili her desteğe evet diyoruz  vatandaşımızın yanında olduğumuzu göstermeye devam edeceğiz” dedi.

AVCI: BU SADECE BELEDİYELERİN ÇÖZECEĞİ BİR DURUM DEĞİL

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar ve yönetimine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz hafta Cuma günü kooperatif birliği heyeti olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinde bir görüşme sağlandı. Bu görüşme sonucunda daha önce yapılan Cumhuriyet Halk Partisi sosyal belediyecilik anlayışıyla Mansur Beyin ulaşımla ilgili birçok desteği vardı. Ama bu desteği artırmakla ilgili kooperatif başkanlarımız gittiğinde aslında olabilecek bir iş vardı. Tabi son anda siyasi bir hamleler oldu belediye meclisinin çoğunluğuna güvenerek. Bu siyasi hamleler sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyemize ciddi anlamda bir yük getirecektir. Bunu da göz önünde bulundurarak Mansur Beyin bundan sonraki süreçte ne kadar vereceğini bizlerde hep beraber göreceğiz. Elbette ki ulaşımla ilgili Ukome kararı vardır zam yapılıp yapılmayacağını bilmiyoruz ama sadece ulaşımla ilgili Polatlı esnafının mağdur olmaması için çünkü zam olduğunda vatandaşımıza yansıyacaktır. Ancak bunlar sadece belediyenin çözeceği işler değildir. Eğer bugün son yıllarda yüzde yüze yakın mazot artışı olduysa bunu sadece belediyeler değil siyasi iktidar da bu anlamda ziyaret edilip müracaatlar yapılıp esnafın zor durumda olduğuyla ilgili topyekün bir hareket yapmak gerekir. Mansur Bey bir karar verecektir ama belediyenin gelir ve giderleri bellidir. En azından ÖTV ile ilgili bir yol bulunabilir.” dedi.

OVACIK: BELEDİYEMİZ ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ LAYIKIYLA YAPIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Öncelikle Ankara Büyükşehir Belediyesi denetimli Özel Halk Otobüsleri Başkanı Erdal Çınar ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın öncülüğünde klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkılarak özellikle pandemi döneminde tüm Ankara esnafımızın ve tarımsal anlamda çiftçimizin yanında olan Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum. Bu anlamda Cuma günü Ankara Belediye Meclisimiz gündemine daireden gelen yani başkanlıktan gelen bir yazı ile Ankara Özel Halk Otobüsleri Birlik Başkanı Kurtuluş Kara ve kooperatif başkanlarımızın belediyemiz ile yapmış oldukları görüşme neticesinde gündemimize gelmişti. Geldiği gibi oy birliği kararıyla geçmesi muhtemel olan görüşmede son anda AK Parti ve MHP’li meclis grubunun önergesiyle anlaşmanın daha üzerinde bir destek artışı gündeme getirildi. Buda siyaseten getirilmiş bir durumdu. Bütçe konusunda belediye gelirlerini ne derece zorlayacağıyla ilgili görüş tamamen Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetiminin bir kararıdır. İnşallah çok sürüncemeye kalmadan bu anlamda esnafımızın bu sorunları karara bağlanır. Çünkü son mazot zamlarıyla beraber çok güç durumdalar. Hükümetimizin de İnşallah bu anlamda ÖTV indirimleriyle beraber esnafımızın yanında olur. Ankara Büyükşehir Belediyemiz üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.