Çiftçiye akaryakıtta tarım kredi kolaylığı

Bu haber 22 Şubat 2020 saat 8:58 'de eklendi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Petrol Ofisi arasında akaryakıt tedariği için protokol imzalandı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının akaryakıt ihtiyaçlarının tedariki için yapılan ihaleyi kazandı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının akaryakıt ihtiyaçlarının tedariki için yapılan ihaleyi kazanmasının ardından Petrol Ofisi ile 5 yıllık protokol imzalandı. Protokol ile ülke genelinde 1.441 noktada Tarım Kredi çiftçi pompası ile akaryakıt temini sağlanacak.
POYRAZ: GIDA ZİNCİRİNİN HER AŞAMASINDA SORUMLULUK
ALIYORUZ
Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz Tarım Kredi Kooperatiflerinin genel yapısından bahsedereke; “Yaklaşık 30 milyar aktif büyüklüğe ulaşmış, temel misyonu Türk tarımı ve Türk çiftçisini desteklemek olan bir kurumuz. Tarım kredi Kooperatifleri olarak üretim öncesi tarımsal girdilerin sağlanmasında tohumdan başlayarak, gübresinden ilacına, enerji akaryakıt desteğine kadar; bu destekleri verdikten sonrada üretim sırasında eğitim çalışmaları, sonrasında da üretilen ürünün alınması, işlenmesi işlettirilmesi ve pazara ulaştırılması noktasında yani bu gıda zincirinin her aşamasında sorumluluk alıyoruz” dedi.
ÇİFTÇİLERE HİZMET SUNULMAYA DEVAM EDİLİYOR
Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliğinde düzenlenen imza töreninde konuşma yaptı. Konuya ilişkin açıklamaya yapan Poyraz; “Akaryakıt temini noktasında belli periyodlarda ihaleye çıkıyorduk ve en son yaptığımız ihaleyle de bütün basının önünde açık eksiltme usulüyle firmalar yarıştı. Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından, ciddi bir altyapıya sahip olan Petrol Ofisi bu ihalemizi kazandı. Yapılan anlaşma kapsamında 17 istasyon, 1.441 köy pompası ve 163 tarımsal amaçlı satış tankeri ile güçlü bir dağıtım ağına sahip Tarım Kredi Kooperatifleri akaryakıt faaliyeti sektör lideri olan Petrol Ofisi firması ile gerçekleştirilen işbirliği ile çiftçilerimize hizmet sunmaya devam edecek.
Öte yandan çiftçilerimize ürün tedariki konusunda faaliyet gösteren kendi şirketlerimizin araçlarında kullanılan akaryakıtın temini konusunda yapılan ihaleyi de Petrol Ofisi kazandı. Dolayısıyla aslında grup olarak kooperatif yapılanmasıyla, holding ve şirket yapılanmasıyla değerlendirirsek tüm yapı akaryakıt tedariki noktasında yola Petrol Ofisi ile devam edecek. İnşallah 2020 ile 2024 yılları arasındaki bu dönemi daha önceki dönemlerde olduğu gibi çiftçimize hizmet noktasında sorunsuz bir şekilde birlikte götüreceğiz” dedi.
ŞİPER: ÇİFTÇİYE DESTEK MEMLEKETE HİZMETTİR
Tarım Kredi Kooperatifleri ile iş birliklerinin daha öncelere dayandığını kaydeden Petrol Ofisi Genel Müdürü Selim Şiper ise açıklamalarında; “Petrol Ofisi baktığımızda devlet imkanları ile bu günlere gelebilmiş tamamen kamu ihtiyacı için kurulmuş bir şirket. Bu bağlamda çiftçilerimize yaptığımız bu girişimleri tabii görevimiz olarak saydığımızdan ticari kaygıların dışında hareket ediyoruz. O yüzden bu noktada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çiftçiye destek memlekete hizmettir. Bu hizmetimizi en iyi şekilde sürdürmek niyetindeyiz” cümlelerine değindi. Sözleşmenin imzalanmasının ardından daha sonra Genel Müdür Poyraz ve Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper birbirlerine günün anısına hediye takdiminde bulundular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.