Çiftçilere IPARD II Anlatıldı

Bu haber 13 Haziran 2019 saat 9:53 'de eklendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), tarafından yayınlanan IPARD 6’ncı başvuru çağrı ilanında süreç devam ediyor. Konuyla ilgili Ziraat Odası Toplantı salonunda üreticilere bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TKDK, IPARD 2 Programı kapsamında 08 Mayıs 2019 tarihinde Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmıştı. İlan kapsamında sadece “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme”  kapsamındaki başvurular kabul edilecek. IPARD II program kapsamında 6. Çağrı ilanı baslıklarında makine parkı da dahil yüzde 55 hibe destekleri bilgilendirme toplantısını Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, muhtar ve çiftçilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.  

DESTEK GERİ ÖDEMESİZ

Program kapsamında sağlanacak olan mali destek, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Program Fonu’ndan karşılanacak. “Kamu Katkısı” olarak adlandırılan program çerçevesinde gerçekleştirilen yatırımlar geri ödemesiz olarak kullanılacak.

BAŞVURU SÜRESİ

Başvurular 08.07.2019 tarihi saat 09.00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK il koordinatörlüklerinden kabul edilmeye başlanacak. Online Proje Başvuru Sistemi 20.08.2019 tarihinde saat 21.00’de kapatılacak. Başvuruların son teslim tarihi ise, 23.08.2019 saat 18.00’e kadar yapılabilecek. Teslim tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

DESTEKLENECEK SEKTÖRLER

Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi (Sektör kodu 302-1)Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi (Sektör Kodu 302-2) Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler (302-3) Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri (302-4) Su Ürünleri Yetiştiriciliği (302-5) Makine Parkları (302-6) Yenilenebilir Enerji Tesisleri (302-7)

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.