ÇİFTÇİ ADETA ÖLÜME TERK EDİLDİ

Bu haber 16 Ağustos 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Polatlı’ya gelerek İlçe Başkanı Erkut Kubat ziyaret eden Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile Polatlı ve ülke gündemi hakkında Polatlı Postası ile röportaj gerçekleştirdi. Ülke sorunları ve erken seçim hakkında düşüncelerini dile getiren Enginyurt, zenginliğin sembolü olan Polatlı’dan eser kalmadığını söyledi.

EKONOMİK FACİA YAŞANIYOR

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt; “Türkiye geneli çok kötü yönetiliyor, aslında yönetilemiyor. Bundan en büyük payı alan şehirlerden biri de Polatlı. Çiftçinin, hububatın Türkiye’de adeta deposu ve ambarı olan, en yüksek seviyede hububat üretiminin yapıldığı Polatlı maalesef son yıllarda çiftçisinin bankaya borçlandığı, traktörünün haciz edildiği, tarlasının haciz edildiği mağduriyeti en fazla yaşayan ilçeye dönüştü. Ciddi bir ekonomik facia yaşanıyor bu bölgede. İktidarında buna karşı yaptığı bir önlem ve çalışması yok. Ben bütün televizyon programlarında, meclis konuşmamda Polatlı’yı hem örnek vererek bunu dile getiriyorum. Sakarya bölgesine yapılacak bir baraj var. Yıllardır bitirilmedi. Baraj bitirilmediği için bu senede kurak geçince hububat üreticisi bütünüyle büyük bir ekonomik mağduriyet yaşadı. Bunu iktidara duyurmak için gayret gösteriyoruz. İlçe başkanımız Erkut kardeşimiz bizi çağırdığında defalarca ifade ediyoruz. Ama maalesef duyuramıyoruz.” dedi.

ÇİFTÇİ ADETA ÖLÜME TERK EDİLDİ

“Çiftçiyi adeta ölüme terk eden bir AK Parti iktidarı var. Bu noktada Polatlı örnek bir ilçedir. O yüzden Polatlı’ya daha fazla ağırlık veriyoruz. Çiftçi perişan olunca Polatlı esnafı da perişan oluyor. Çiftçi kazanmayınca düğün yapan olmayınca bir çok sektör kaybediyor. Topyekün ekonomik kayıp yaşanıyr. Bir dönem Ankara’nın en zengin ilçesi olan Polatlı, zenginliğin sembolü olan Polatlı artık sadece Cumhuriyetin kuruluşunda verdiği mücadeleyle hatırlanıyor. Ekmek yok, aş yok, gençlik göçüyor, nüfus çöküyor ama Polatlı’da sadece kutlamaya Polatlı’yı hatırlatmaya çalışan bir sürece girdik. Biz Demokrat Parti olarak Polatlı’nın içine düştüğü bu durumdan muzdaripiz. İlçe Başkanımızla da bu durumu her platformda dile getirmek için kendimizi bir Polatlı milletvekili gibi görerek gayret gösteriyoruz. Bu gayretimiz bundan sonra da devam edecek.” dedi.

  1. YIL PROGRAMINDA POLATLI’DA OLACAĞIZ

 “Biz Sakarya Zaferi’nin 100. Yıl dönümünde Demokrat Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının böylesine anlamlı bir zaferinin yıldönümünde olağanüstü olumsuz bir durum olmadığı sürece gelmememiz beklenemez. O gün sayın genel başkanımızla birlikte Polatlı’da olacağız.” dedi.

PANDEMİ SÜRECİ İYİ YÖNETİLEMİYOR

Pandemi sürecinin yönetilmesini değerlendiren Enginyurt, sürecin çok kötü yönetildiğini ifade ett. Enginyurt; “16 ay kahvehaneleri kapatarak bütün kahveci esnafının iflas etmesine sebep oldu. Servisçi esnafı vergisini, SGK’sını, Bağkurunu ödemesine rağmen iflasa sürüklendi. Restoranlar kapatıldı, iş yerleri kapatıldı. Pandemi sürecinde verilmesi gereken destek verilmediği gibi esnafımızla adeta dalga geçildi. Biz esnafa sahip çıktık diyorlar. Nasıl diyoruz, kredi verdik diyorlar. Utanmasalar gözünüz doysun diyorlar. Yüzde 25 faizle verdiğin krediyi nasıl ödeyecek bu esnaf. Bunu kimse gündeme getirmedi. Çok kötü yönetilen bir pandemi var. Esnaf ne zaman kapanacğaız korkusu yaşıyor. Sağlık çalışanlarını tebrik ediyorum, canla başla mücadele etmişlerdir. Ama sağlık çalışanlarının da hakkı verilmedi. Atama beklenyen 100 binlerce insan var. Pandemiden ölen sağlık çalışanları şehit sayılsın dedik onu da kabul etmeyen bir iktidar var.” dedi.

ERKEN SEÇİM ŞART

İktidarın yönetim eksikliğinden dolayı erken seçimin şart olduğunu ifade eden Cemal Enginyurt; “AK Parti iktidarda kaldığı sürece Türkiye sürekli kaybeden oluyor. Faiz haramdır diye gelenler faizi yüzde 25’e çıkarmaktan başka bir iş yapamıyor. İktidarın yönetim eksikliği ve zaafı erken seçimi şart hale getirmiştir. AK Parti’ye yol görünmüştür. Bunu diyecek olan da Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın liderliğinde demokratlar olacaktır. Çünkü Demokrat Parti ayrıştırmayan herkesi kucaklayan merkez sağ bir partidir. AK Parti sadece varlığı, dümeni yerinde olanların partisi haline dönüşmüitür. AK Parti’ye oy verenlerin büyük çoğunluğu Demokrat Partilidir. Artık yuvalarına, baba ocaklarına dönüş yapacaklar. Seçimlerde Demokrat Parti büyük bir başarı göstererek AK Parti’nin gitmesine yerine gelecek iktidarın bu ülkeyi güven, özgürlük, adalet ve hukuk zeminini oturtarak demokratik bir yapı içerisinde bu ülkeyi huzura kavuşturacak bir iktidarı gerçekleştirecektir.” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU GÜVEN EKSİKLİĞİ

Türkiye’ye gerek içeride gerekse dışarıda güvenin kalmadığını ifade eden Engünyurt; “Türkiye’nin en büyük sorunu güven eksikliği. AK Parti iktidarı uyguladığı anlayışla Türkiye ve dünyanın güvenini kaybetmiştir. Ülkenin öncelikli ihtiyacı hukuktur. Sabah başıma ne gelir ihtiyacı olan bir ülkeye dönüştük. Usulsüzlük ve itiraflar soruşturma açılmıyor ama söylediği bir fikirden dolayı anında kelepçelenen bir anti demokratik bir ülkeye dönüştük.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.