Kocaeli'de resmi olmayan sonuçlara göre 1395 oy fark atarak belediye başkanlığını Ak Parti’nin kazandığı Körfez ilçesinde CHP, sandıkların tamamına itirazda bulundu. İtirazları değerlendirmeye alan İlçe Seçim Kurulu oyların yeniden sayılması talebini karşın red kararı verdi .Cumhuriyet Halk Partisi verilen bu kararı il seçim kuruluna taşıyacağını duyurdu.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Ak Parti'nin adayı Şener Söğüt, kesin olmayan sonuçlara göre,1395 oy fark ile kazandı. CHP, bu sonucun açıklanmasının ardından ilçede bulunan 388 sandığın tümüne itirazda bulunurken, İlçe Seçim Kurulu itirazları değerlendirip, reddettiğini açıkladı.

MHP’nin emektarı eski Keçiören İlçe Başkanı son yolculuğuna uğurlandı MHP’nin emektarı eski Keçiören İlçe Başkanı son yolculuğuna uğurlandı

"HİÇBİR MÜCADELEDEN GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ"

Milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri ve avukatlar ile ilçe seçim kuruluna başvuran CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Körfez İlçe Seçim Kuruluna yaptığımız itiraz reddedildi. Her ne olursa olsun halkımızın seçim iradesinde şaibelere yer bırakmayacağız. Bunun için de yarın İl Seçim Kurulu'na itiraz dilekçemizi sunacağız. Hakkımız olanı almak için hiçbir mücadeleden geri adım atmayacağız" ifadelerini kullandı.