Ankara’da özellikle Çankaya ilçesinde CHP’nin adayının açıklanması dört gözle beklenmekteydi. Dün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısı sonrasında, onaylanan belediye başkan adayları bugün deklare edildi.

Chp’nin Çankaya Adayı Belli Oldu! Taşdelen’e Veda Edildi (1)3

(Alper Taşdelen)

Çankaya ilçesinde CHP’nin adayı mevcut Başkan Alper Taşdelen'in yerine Hüseyin Can Güner aday gösterildi.

GENEL MERKEZE ŞİKAYET MEKTUBU 

Adayın isminin açıklanması sonrasında ise seçmen tarafında kafa karışıklığına sebebiyet verdi. Çünkü Çankaya ilçesi için aday adaylığı başvurusu yapan 25 kişinin içerisinde Hüseyin Can Güner’in ismi yer almıyor.

Çankaya adayının yeni açıklanması sebebiyle partili seçmenin tepkisinin ne olacağı ise henüz bilinmese de iddialara göre resmi adaylık başvurusu yapmadığı için Güner’in adaylığına karşı genel merkeze şikayet mektubu yazıldığı konuşuluyor. 

Chp’nin Çankaya Adayı Belli Oldu! Taşdelen’e Veda Edildi (1)

Polatlı Belediye Meclisi mart ayı birinci toplantısı gerçekleşti Polatlı Belediye Meclisi mart ayı birinci toplantısı gerçekleşti

(Hüseyin Can Güner)

"UMUDUN IŞIĞI ÇANKAYA’DAN PARLAYACAK"

Hüseyin Can Güner ise, adaylığının açıklanması sonrasında, sosyal medyadan şu paylaşımda bulundu: "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Çankaya’mız için partimizin Belediye Başkan adayı olmanın tarifsiz gururunu yaşıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapısından girdiğim günkü kadar inançlı, en az o günkü kadar heyecanlı ve mutluyum. Başta Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’e, Parti Meclisimize, bu onurlu sorumluluğun bana layık görülmesinde katkısı olan her Cumhuriyet Halk Partisi üyesine teşekkürü borç bilirim. Bugüne kadar nasıl hep birlikte yürüdüysek, bundan sonra da Çankaya’da yan yana, omuz omuza yürüyeceğiz. İnsanımızın sürüklendiği yoksulluğa, ülkemizi yakıp kavuran karanlığa karşı 100 yıl evvel nasıl ışık olduysa, bugün de umudun ışığı Çankaya’dan parlayacak."

Diğer ilçeler ise şu şekilde oldu:

Akyurt- Filiz Geygel 

Çubuk- Can Kaderoğlu

Sincan-Veysel Alkan

TOPLAM 125 ADAY AÇIKLANDI

CHP ayrıca diğer il ve ilçelerde adaylarını da açıkladı. Toplamda 125 adayın açıklandığı liste ise şu şekilde oldu:

 Chp’nin Çankaya Adayı Belli Oldu! Taşdelen’e Veda Edildi1

Chp’nin Çankaya Adayı Belli Oldu! Taşdelen’e Veda Edildi2

Chp’nin Çankaya Adayı Belli Oldu! Taşdelen’e Veda Edildi3

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN