CHP’Lİ KADINLARDAN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ!

Bu haber 17 Eylül 2020 saat 8:01 'de eklendi.

CHP Ankara İl Başkanlığı İl Eğitim Sekreteri Türkan Cihaner Salış, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz ve yönetim kurulu üyeleri Esma Temur Ekinci ve Filiz Kırkayak, Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş ve yönetim kurulu üyesi Sibel Koçak ve CHP Polatlı İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kum fırtınasından olumsuz etkilenen Yenimehmetli Mahallesindeki mevsimlik işçileri ziyaret ederek çeşitli yardımlarda bulundu.

AİLELERİN DERTLERİNE ORTAK OLUNDU

Polatlı’da yaşanan kum fırtınasından olumsuz etkilenen mevsimlik işçiler ve ailelerinin dertlerini dinleyerek, ihtiyaçları konusunda bilgi alan Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar, kum fırtınasından en çok etkilenenlerin kadınlar ve çocuklar olduğuna dikkat çekerek beraberlerinde getirdikleri kumanya paketleri, kuru gıda paketleri, kıyafet, temizlik ve hijyen paketleri ile temel ihtiyaç maddelerini içeren yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.

KOLİLERİ AİLELERİMİZE TESLİM ETTİK

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz ziyarette gerçekleştirdiği açıklamasında, ‘’ Geçtiğimiz hafta sonu hepimizi üzen kum fırtınasından olumsuz etkilenen mevsimlik tarım emekçilerimizin ve ailelerin yaşadığı mağduriyeti hep birlikte gidermek adına Ankara İl Başkanlığımız ve İl Kadın Kolları Başkanlığımız iki gün içinde bir yürek imecesi başlattı. En büyük mağduriyeti yine kadınlarımız ve çocuklarımızın yaşayacağı öngörüsüyle kendi imkanlarımızla öncelikle çocuklar ve kadınlarımız için oluşturduğumuz yardım kolileri, temizlik ürünleri ve kıyafet paketlerimizi, temel ihtiyaç maddelerini ihtiva eden kolileri ailelerimize teslim ettik” dedi.

HER KONUDA DESTEK OLACAĞIMIZI İFADE ETMEK İSTİYORUM

Sürekli olarak, mevsimlik tarım emekçilerimizin yaşam koşullarının iyileştirilmesi, sigortalı olma hakları, eğitim ve sağlık haklarından yararlanmaları noktasında bir iradenin oluşması için mücadele ediyoruz. El ve yürek birliği ile Pazar günkü kum fırtınasının yarattığı mağduriyetler giderildikten sonra kalıcı tedbirler hayata geçirilmelidir. Tekrar tüm Polatlılı hemşerilerimize ve mağduriyeti en üzücü biçimde yaşayan ailelerimize geçmiş olsun dileklerimle, üzerimize düşen her konuda destek olacağımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

EMEKÇİLERİMİZİN TALEPLERİ VE SESLERİ ARTIK DUYULMALIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanlığı İl Eğitim Sekreteri Türkan Cihaner Salış ziyarette yaptığı açıklamada, ‘’ Görülüyor ki bu üzücü durumdan da en çok etkilenenler kadınlarımız ve çocuklarımız. Oysa ki kendilerini o kadar güzel ifade ediyorlar ki, kadınlar ve çocuklarımız. Mart başından Ekim ayına kadar emek ve alın terlerinden ekmek yapan emekçilerimizin talepleri ve sesleri artık duyulmalıdır. Yaşam kalitelerini yükseltecek kalıcı tedbirler alınmalıdır. Eğitimden sağlığa, sosyal haklarından ekonomik koşullarına kadar kalıcı düzenlemeler oluşturulmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanlığımız ve Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığımız tarım emekçisi ailelerimizin durumları ile ilgili olarak Polatlı İlçe Başkanlığımız ve Polatlı İlçe Kadın Kollları Başkanlığımız ile koordineli bir biçimde çalışarak mağduriyetleri en aza indirmek konusunda gayret göstermeye devam edecektir. ‘’ ifadelerinde bulundu.

YURTTAŞLARIMIZIN KALBİNİ KAZANAN BAŞARILI ÖRNEKLER VERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, zorluklar karşısında toplumsal duygu birliği ile oluşan dayanışma kültürünün önemine dikkat çektiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ‘’ Pandemi süreci ile başlayan toplumsal dayanışma sürecinde Cumhuriyet Halk Partimizin tüm örgütleri ve Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerimiz, yurttaşlarımızın kalbini kazanan başarılı örnekler verdi. Hafta sonu yaşadığımız kum fırtınası sonrası, İlçe Başkanlığımız’da gönüllülerimiz tüm yürekleri ile destek verdi. İl Başkanlığımız ve İl Kadın Kolları Başkanlığımız el birliğinin ve yürek birliğinin en güzel örneklerinden birini sergiledi” dedi.

GELECEĞE UMUTLA GÜLÜMSEYEN ÇOCUK YÜZLERİ SAĞLAMAKTIR

Kuş, “Bugün Yenimehmetli Mahallemizde kum fırtınasından olumsuz etkilenen tarım emekçisi ailelerimizi ziyaret ederek yüreklerimizdekileri bölüştük .Bir eğitimci olarak pırıl pırıl gözleriyle, yaşadıklarını dupduru dilleri ile bizlere anlatan çocuklarımızın eğitim koşulları ile ilgili düzenlemelerin zaman geçirilmeden gerçekleştirilmesi gereğini düşündüm. Bu konuyla ilgili ciddi bir işbirliği gerekiyor. Altyapıları ile insani yaşam koşullarının sağlandığı yaşam alanlarının oluşturulması gerekiyor. Önemli olan mağduriyetler sonrasında bir çocuğun başını okşamak değil mağduriyetlerin yaşanmayacağı koşulları oluşturarak geleceğe umutla gülümseyen çocuk yüzleri sağlamaktır‘’ dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.