BUĞDAY 7 BİN LİRAYI AŞTI!

GÜNDEM, Uncategorized

CHP’Lİ AVCI: MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR

Bu haber 24 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü munüsebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı. Avcı “Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı, Cumhuriyet için fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çalışan değerli öğretmenlerimiz, karşı karşıya kaldıkları sorunlar nedeniyle Öğretmenler Günü’nü buruk bir şekilde kutlamaktadır” dedi.

ATAMA BEKLEYEN 700 BİN ÖĞRETMEN VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekti. Atama bekleyen 700 bin öğretmen olduğunu belirten Avcı, “Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl da kadrolu atama yapmak yerine tüm İl ve İlçelerde öğretmen ihtiyacını sözleşmeli ve ücretli öğretmenler ile karşılayacak” dedi.

MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir Millet, henüz Millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’’ sözlerini hatırlatan, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı öğretmenlerin bir toplumun gelişmesindeki önemine işaret etti.

ÖĞRETMENLERİN SORUNU ÇÖZÜLMEDEN, EĞİTİMİN SORUNLARI ÇÖZÜLEMEZ

Eğitimin kalitesindeki düşüşe dikkat çeken Avcı,’’ Son 18 yılda 7 Milli Eğitim Bakanı değişmiş ve her bakan sistem yanlış ve sistemi değiştireceğiz diyerek kendi eğitim sistemini uygulamaya koymuştur. Unutulmamalıdır ki öğretmenlerin sorunu çözülmeden, eğitimin sorunları çözülemez. Geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmesi gerekir. 24 Kasım Salı öğretmenler günü; ancak ataması yapılmayan yaklaşık 700 bin öğretmen yine atanmadı ve Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl da kadrolu atama yapmak yerine tüm il ve ilçelerde öğretmen ihtiyacını sözleşmeli ve ücretli öğretmenler ile karşıladı. Öğretmenler ücretli ve sözleşmeli değil, kadrolu atanmalı, statü, ek gösterge ve ek ders ücretleri iyileştirilmelidir. Öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi bir seçim vaadi olmaktan çıkmalı, öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmelidir. Öğretmenlerin özlük hakları, çıkarılacak Öğretmenlik Meslek Kanunu ile güvence altına alınmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de, verdiğimiz kanun teklifleri ile, öğretmenlere 3600 ek gösterge verilene kadar bu konunun takipçisi olacağız.” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ

 Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Eğitim sistemindeki bunca soruna ve yaşadıkları zorluklara karşın evlatlarımızı yetiştirmek için Anadolu’nun dört bir yanında heyecanla görev yapan bütün öğretmenlerimize minnettarız. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyor; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, büyük bir gayret ve özveriyle, zorluklara göğüs gererek, yılmadan, usanmadan, kararlılıkla ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin bu en güzel gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’ dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.