CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimler yaklaşırken Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun İstanbul'dan beş gün önce başlattığı yürüyüşe destek olarak burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özel, yerel seçimlerde İYİ Parti ile ittifak kurulması konusunda dikkat çeken açıklamada bulundu. 

"İlk kutlama mesajı, Akşener'den geldi"

Özgür Özel, Meral Akşener ile geçmişe dayalı iyi bir iletişimlerinin olduğunu ifade ederek, "Ben kurultayı kazandıktan sonra ilk kutlama mesajlarından birini paylaşan kendisiydi. Ardından telefon görüşmesi yaptık, o da samimi bir ortamda geçti. Önümüzdeki günlerde de ben arzu ederim sayın genel başkan da arzu eder gerekli görürse bir araya geliriz. Ben Sayın Akşener ile Özgür Özel'in yapacağı müzakereden İYİ Parti'nin, CHP'nin, muhalefetin ve tüm Türkiye'nin kazançlı çıkacağını düşünürüm." dedi

"biz, görüşmeye her zaman hazırız"

Özel, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Biz ne birbirimize kaybettirmeye, ne Türkiye'ye kaybettirmeye değil birbirimize de Türkiye'ye de kazandırmaya odaklanmayı tercih ederiz. Biz bu konularda son derece pozitifiz. Sayın genel başkanın da bu konularda pozitif olduğunu geçmiş dönemlerde hep gördük. Ne zaman takdir ederlerse biz görüşmeye her zaman hazırız."

"her türlü ittifaka olumlu bakarız"

Tanju Özcan: Yeni Gelmedim Geri Geldim! Tanju Özcan: Yeni Gelmedim Geri Geldim!

CHP lideri, yerel seçimlere girmekte olan tüm siyasi partilerle görüşmek isteriz diyerek açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: "Yerelde CHP örgütlerinin ve muhataplarımızın teşkilatlarının gerekli gördüğü ve olgunlaştırabileceği her türlü ittifaka da olumlu bakarız. Bir topyekun bir büyük ittifak, her beraber bir ittifak yerine yerel gerçekliklere uygun, partilerin bazen iki, bazen birkaç parti olarak bir araya geldikleri ittifaklar daha rasyonel olabilir. CHP tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarını göstermeye hazırdır. Tarih boyunca gösterdiğimiz en fazla adayla yola çıkacağız. Mümkün olan her ilçede aday göstermek istiyoruz. Bir yerde ittifak yaparsak ve o ittifakın gereği aday göstermiyorsak olabilir."