Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıl Dönümünde saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif çelenk sunma töreni düzenledi.

CHP’den 30 Ağustos Zafer Bayramı alternatif çelenk töreni (1)

Düzenlenen törene Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Yönetimi ve partililer katılım sağladı. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı çelengi Atatürk anıtına sunularak ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı ve günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapılarak tören sona erdi.

CHP’den 30 Ağustos Zafer Bayramı alternatif çelenk töreni (2)

BU SAVAŞ, CEPHE SAVAŞI DEĞİL, BÖLGE VE BÜTÜN VATANA SİRAYET EDEN BİR ZAFERDİR

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma gerçekleştiren Avukat Dilan İrem Sezen CHP Yönetim Kurulu Üyesi şu ifadelere yer verdi; “26 Ağustos... “Ordular! İlk hedefiniz Akdenizdir, ileri!” sesi ovayı kapladı. Mavi gözlü dev Başkomutan Mustafa Kemal Ya istiklal ya ölüm demişti. Süvariler yalın kılıç atıldılar. Nihai hedef İzmir'di. Sarışın bir kurda benziyordu. Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı. Büyük Türk milletinin küllerinden bir kez daha doğarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin çok sağlam bir şekilde atıldığı, dünya tarihinde örneği çok az bulunan bu büyük zaferin 101. yılı vesilesiyle bu kutlama ve coşkuyu yaşamak için burada bulunuyoruz. 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin tam bir zaferle sonuçlanması, askerin ve toplumun özgürlüğünü kazanma azmi ve çok iyi hazırlanmış savaş planının zamanlama dâhil tam anlamıyla uygulanması sonucudur. Zaferin mimarı büyük Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, işte o satıh bütün vatandır.” sözleriyle kazanılan bu savaş, cephe savaşı değil, bölge ve bütün vatana sirayet eden bir zaferdir.”

CHP’den 30 Ağustos Zafer Bayramı alternatif çelenk töreni (5)

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN TEMELLERİ BURADA SAĞLAMLAŞTIRILMIŞ OLDU

“Zaferin ikinci yılında yani 1924 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve eşsiz lideri Atatürk, Zafertepe’de 30 Ağustos Zaferi'ni şöyle tanımlar: “Hiç şüphe etmemelidir ki, yeni Türk devletinin, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri burada sağlamlaştırılmış oldu. Ebedi hayatı burada taçlandı.” Bize kendi bayrağımız altında, bugünlere gelmemizi sağlayan imkânları oluşturmak için başta ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını vermekte tereddüt etmeyen şehitlerimizi, gazilerimizi, ömürlerini demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak ve yaşatmak için sarf eden büyüklerimiz rahmetle, hürmetle, minnetle anıyor, onlara lâyık olmaya, hedeflerini korumaya ve bu hedefleri yüceltmek için çalışmayı borç biliyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kazandırdığı kavramlarla daim olsun!”

CHP’den 30 Ağustos Zafer Bayramı alternatif çelenk töreni (3)

Ekvator Cumhuriyeti'nin büyükelçisinden ATO'ya ziyaret Ekvator Cumhuriyeti'nin büyükelçisinden ATO'ya ziyaret

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ