CHP içinde Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekipleri arasında, makam odası kullanımı konusunda TBMM'de bir anlaşmazlık yaşandı. Özel'in protokol müdürü olan Şükran Kütükçü, kendisini odada kilitleyerek kapıyı açmayınca, polis odayı kırarak boşalttı.

Edinilen bilgilere göre CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında uzun süredir bulunan ve özel kalem müdürü olarak görev yapan Şükran Kütükçü, kurultay sürecinde Özgür Özel'in yanında yer aldı. Özgür Özel, Kütükçü'yü protokol müdürü olarak atadı ve ona daha önce CHP'li milletvekillerinin kullandığı odadan birini tahsis etti. Ancak CHP'li milletvekillerinin oylarıyla Meclis İdare Amirliği'ni Kılıçdaroğlu'na yakın Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan kazandı.

Bayraktutan, daha önce CHP'li Meclis İdare Amirlerine verilen odaya geçmesi gerekiyordu. Meclis yönetimi de buna uygun olarak odanın girişine Meclis İdare Amirliği tabelası astı. Ancak Şükran Kütükçü ve parti yönetimi bu tabelayı indirdi ve odayı Bayraktutan'a teslim etmedi. Buna rağmen odanın boşaltılmaması üzerine Uğur Bayraktutan, Meclis Genel Sekreterliği'ne başvurarak odanın boşaltılmasını talep etti. Ancak yapılan temaslardan sonuç alınamadı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır da Kütükçü'nün odada kalmasını destekledi.

İşte o ilde CHP'nin belediye başkan adayı çekildi! İşte o ilde CHP'nin belediye başkan adayı çekildi!

Krizin çözülememesi üzerine Meclis Polisi devreye girdi ve odanın boşaltılması için harekete geçti. Ancak edinilen bilgilere göre Şükran Kütükçü kendini odada kilitleyerek polise kapıyı açmadı. Bunun üzerine Meclis Destek Hizmetleri Personeli, odanın kapısını sökerek Kütükçü'yü odadan çıkardı. Kütükçü'nün eşyaları tahliye edilerek oda, Uğur Bayraktutan'ın danışmanlarına teslim edildi. Meclis Genel Sekreterliği ise, odanın boşaltılmaması ve başdanışman olarak görev yapan Şükran Kütükçü hakkında disiplin soruşturması başlattı.

İHA